Ciągły Blue Screen + OTL

Witam

Koleżanka prosiła mnie o zainstalowanie antywira, i jest problem

W komputerze jest co chwilę Blue Screen

System Vista

http://wklej.to/8HdXg

Co zrobić, by pomóc?

Podaj prametry komputera, może jej komputer jest za słaby na tego AV chyba COMODO IS jak się nie mylę ( A jak się myle to mnie popraw :slight_smile: ).

Możliwe że to wina zasilacza albo jakiegoś wirusa.

jaka nazwa antywira? w trybie awaryjnym odinstaluj, aby wejść w tryb awaryjny przytrzymaj F8 odrazu po wcisnięciu przycisku power na obudowie, niektóre antywirusy powodują takowe komunikaty, ja mialem takiego po zainstalowaniu ad-aware na viście, jeśli zainstalowałeś ze względu na podejrzenie infekcji, to tak czy siak usuń go w trybie awaryjnym, zainstaluj OTL wykonaj logi wg: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Dodane 05.03.2012 (Pn) 20:34

bongoone to nie wina słabego komputera czy też wirusa, to wina braku zgodności z vistą tak jak powyżej napisałem miałem taki sam problem

Comodo Internet Security Premium 2012

  • Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2370

  • Genuine Windows® Vista® Premium Edition

  • DVD Super Multi drive (Double Layer)

  • 2,048 (1,024 + 1,024) MB | maximum expandability : 2,048 MB | technology : DDR2 RAM (667 MHz)

  • 17.0 " Widescreen TruBrite® XGA+ TFT (1440 x 900) High Brightness display

w trybie awaryjnym odinstaluj, znajoma zapewne korzysta z komputera tyle o ile jak 99% kobiet :))

Nigdy nie posiadałem Visty, jedyne systemy jakich używałem (używam) to xp i win7, więc nie będe się kłócił.

Mój brat też miał taki problem a okazało sie że procesor mu nie wyrabia :smiley: .

sie okazało czyli co? jak to sprawdził? BSoD jest to skrót od blue screen of damage, takowy screen powoduje : mechaniczne uszkodzenie któregoś z podzespołów, niekompaktybilny sterownik / uszkodzony, sterownik bądź składnik systemu na wskutek np. działania wirusa, lecz tutaj widać problemem jest brak kompaktybilności z comodo, tym bardziej że problem wystąpił odrazu po zainstalowaniu comodo.

Nie pomogło. Nadal po odinstalowaniu CIS dwa Blue Screen’y

  1. OTL - wykonaj loga jeszcze raz według instrukcji : otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

  2. jeśli się grzeje wyczyść z kurzu, jeśli to nie pomoże to wymień pastę na procesorze na arctic silver 5

  3. ze strony producenta karty graficznej ściągnij najnowsze dostepne sterowniki (często powodują bsod jak padają z jakiegos powodu bądź gubią sie)

  4. jeśli powyższe czynności nie rozwiążą problemu uruchom cmd.exe przygotuj płytę z systemem (poprostu miej pod ręką) i wpisz " sfc /scannow " - jeśli jakiś plik systemowy jest zepsuty to zawoła o płyte i naprawi go

  5. zainstaluj avast’a a koleżance odradź łażenie po torrentach bo pełno tam wirusów, strona jaką polecam i jest czysta bez fake torrentow to www.1337x.org

No i czekamy na odpowiedź jaki rezultat powyższe działania przyniosły

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

A nie prościej, aby kolega napisał numer błędu wyświetlonego w blue screenie, lub nawet niekoniecznie pisał, tylko poszukał co dany błąd oznacza i jak go rozwiązać (na stronach techsupportu microsoftu są w miarę dokładne opisy). Może się okazać, że niekoniecznie ten soft spowodował takie zamieszanie, mógł on być tylko zapalnikiem.

Poza tym można jeszcze spróbować przywrócenia systemu z punktu przywracania utworzonego przed instalacją comodo (chyba, że taki punkt nie został zrobiony, bądź przywracanie systemu jest wyłączone).

STOP: 0x0000000A (0x0000000000, 0x00000002, 0x00000001, 0x82C4883C)

gluptak nie odpisałeś czy się grzeje czy nie, nie zaktualizowałeś sterowników do grafiki, więc zrób to

Laptop grzeje się w granicach normy :wink:

A sterowniki do grafiki zostały zaktualizowane :slight_smile:

Bez poprawy

jest to błąd typowo związany z softem lub sterownikami.

  1. Jak usuwałeś program? Poprzez “panel sterowania -> programy i funkcje” czy też może usunąłeś katalog, w którym soft był zainstalowany?

  2. Jeśli usuwałeś poprzez programy i funkcje - sprawdź czy aby na pewno wszystko zostało usunięte - mam tutaj na myśli wpisy w rejestrze, pliki-śmieci, które pozostały po programie, wpisy w autorunie, usługi i inne. Pamiętaj, aby wszystko robić przemyślanie, bo czasem bawienie się w rejestrze oraz plikami prowadzi do unieruchomienia systemu.

Podeślij na jakiś hosting i udostępnij pliki dmp. Z ich analizy można się dowiedzieć jaki sterownik, usługa, plik były przyczyną BSOD.

Pliki znajdują się w lokalizacji:

%systemroot%\Minidump

Czyszczenie rejestru ma sens, jeśli wiadomo co ma się przeczyścić. Ale na pewno nie za pomocą programów do tego “przeznaczonych”. Tylko export rejestru, aby mieć jego kopię i ręczne bawienie się z wpisami. Aczkolwiek często w takim przypadku okazuje się, że problem powoduje jakaś usługa lub pliczek i często wystarczy tylko coś wyłączyć.

powracając do tematu, niech wykona w cmd " sfc /scannow " wszelkie pliki systemowe które są uszkodzone lub zbrakowane to ten proces to naprawi