Ciągły i notoryczny bluescreen ntoskrnl.exe

Witam,

założyłem już jeden wątek na temat bluescreena i po zainstalowaniu sterowników i wgraniu aktualek po części pomogło. Jednak po skanowaniu bluescreenviewem okazało się, że problem teraz jest z jednym sterownikiem “ntoskrnl.exe+7e769” ( podczas włączania komputera), oraz z ntoskrnl.exe+1a9cae przy przeglądaniu stron internetowych. Problem stał się na tyle uporczywy, że gry przeglądam stronę i włączy się blue to po ponownym odpaleniu znowu pada na włączaniu i tak w kółko. Czasami problem ustaje, ale po pewnym czasie znów jest uporczywy. Proszę o pomoc z tym syfem, bo nie wiem co się z tym dzieje :evil:.

oto skany z bluescreenviewera z ostatniej chwili oraz ostatnich dni:

http://wklej.to/gj0Iy

http://wklej.to/qZB6z

http://wklej.to/zq7o9

http://wklej.to/N99aa

http://wklej.to/q6ILc

http://wklej.to/NUtx7

Pobierz OCCT. Zainstaluj i wykonaj programem test 1 godzinny.

Podejrzewam, że problem jest z pamięciami RAM.

Dodatkowo wykonaj test MemTest86.

:arrow: Pobierasz plik ZIP.

:arrow: Pobierasz YUMI.

:arrow: w YUMI wskazujesz literę pendrive’a/karty pamięci.

:arrow: z listy wybierasz Memtest86+

yumi1.jpg

Hej,

A nie używasz przypadkiem antywirusa NOD32 bądź jakiegoś z rozwiązań zabezpieczających tego producenta? Jeśli tak to czy nie przypadkiem w wersji 4.x?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam tylko Avasta. Co z tymi memtestami i jednogodzinnym testem OCCT? Niedawno wszedłem do domu to już 2 razy wyskoczył. Podczas odpalania komputera oraz przy przeglądaniu tego forum, a dokładniej Twojego postu :evil:

gallanomen

Drive letter to litera przypisana do pendrive’a widziana w komputerze. YUMI automatycznie wykrywa podłączone pendrive’y i karty pamięci.

OCCT to benchmark sprawdzający stabilność i wydajność komputera, tworzy w czasie stres testu diagramy z temperaturą i obciążeniem.

Czyli muszę mieć podpiętego pedriva na czas tego testu i to na nim będą zapisywane dane z YUMI/Memtesu - bo nie za bardzo wiem jak to wykonać?

Z jednogodzinnego testu OCCT też będą jakieś raporty, z których można odczytać jakieś wadliwe działanie systemu?

Bo jeśli to by pomogło ocenić faktyczną wadę mojego systemu to oczywiście zastosuję się, ale jak mówiłem pierwszy raz widzę te programy.

P.S przepraszam za moją niewiedzę, ale kto pyta nie błądzi :smiley:

Musisz uruchomić komputer z pendrive’a , z menu YUMI wybrać odpowiednią opcję menu i uruchomić program Memtest.

Test pamięci będzie wyglądał mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Sk5kAB1soxA#t=391s

Jeżeli pojawią się błędy pamięci RAM:

OCCT tworzy raporty. Pliki graficzne z wykresami.

Hej,

Pisałem o NOD’zie, ponieważ spotkałem się z identycznym problemem. Zawsze o godzinie XX:32, komputer łapał BSOD. Doraźnie pomagało tylko wyłączenie skanera rezydentnego w programie. Ostatecznie zaś problem rozwiązała aktualizacja do najnowszej wersji.

Więc na 99% mamy do czynienia z problemem sprzętowym. I jak na razie najbardziej prawdopodobnym jej źródłem jest pamięć RAM. Konieczne jest więc jej przetestowanie. Najlepiej jednak każdą z kości pamięci - jeśli posiadasz ich więcej niż jedną - testować osobno, by łatwiej zlokalizować, w której z nich mamy do czynienia z potencjalnym problemem.

:arrow: Ewentualnie zostaje testowane z użyciem programu Windows Memory Diagnostic.

Pozdrawiam,

Dimatheus