Ciagly pisk z buzzera podczas pracy komputera

Witam,

problem jest nastepujacy - po scisle nieokreslonym czasie pracy buzzer (glosniczek) w komputerze zaczyna piszczec, poczatkowo sa to dlugie piski z przerwami, ktore z biegiem czasu (5-20 sekund) przechodza w pisk ciagly, bez przerwy piszczcy. Podkreslam, ze komputer piszczy w czasie pracy systemu Windows (7, 64 bit), nie gdy znajduje sie jeszcze w biosie.

Zrobilem test pamieci RAM, ktory bledow nie wykryl (test: panel sterowania/system i zabezpieczenia/narzedzia administracyjne/diagnostyka pamieci systemu windows). W czasie testow buzzer zaczynal piszczec, po czym standardowo przechodzil w pisk ciagly. Piszczenie nie powoduje restartu komputera. Temperatura podzespolow jest w normie podczas piskow (informacje z czujnikow przez GPU-Z, CPU-z).

Zrobilem kilka testow - z dwoma kosciami RAMu, z pierwsza, oraz z druga koscia, blad wystepuje w kazdej konfiguracji.

Odmontowalem karte graficzna oraz zamontowalem ponownie, sprawdzilem wszystkie wtyczki, kable.

Od jakiegos czasu komputer zawiesza sie - freeze, obraz sie nie zmienia, zas dzwiek to powtarzane sekwencje z ostatniej ~0,5 sekundy, freeze wymaga restartu sprzetowego komputera, na urzadzenia wskazujace nie reaguje.

Ciagly pisk czasami ustaje lub zmienia sie w powtarzanie dlugich piskow po ruszeniu mysza, wylaczeniu & wlaczeniu monitora.

Plyta glowna: Gigabyte P35-DS3l

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Pamieci 2x: GOODRAM DDR2 2GB PC2-6400 (400 MHz)

Grafika: NVIDIA Geforce GTX 260 (896 MB pamieci)

Zasilacz: CHIEFTEC 650W CFT-650-14CS

BIOS: Award F7 (11/29/2007)

Ktos wie o co chodzi? :wink:

A nie masz jakiejś fajnej obudowy z wyświetlaczem lcd? Może się budzik włącza :stuck_out_tongue:

Wygląda to na szwankowanie chłodzenia procesora,sprawdż temperatury na procesorze,cooler na procku,a nawet wymień pastę termo przewodzącą jeśli są za wysokie,np. 80-85 oC,w BIOSie możesz mieć włączoną opcję ''CPU Temperature Warning" lub podobną,czy są jakieś inne objawy,np. komputer się wiesza,działa niesabilnie ?,możliwe,że masz zakurzony środek PC i dostajesz ostrzeżenia o rosnącej temperaturze podzespołów.Jeśli temperatury są ok to wejdż do BIOSu i wyłącz tą opcję,może być ustawione na za niską temperaturę,proc szybko ją przekracza i bez powodu włącza się alarm,z bardziej przyziemnych spraw daj logi do działu bezpieczeństwo,może coś z sieci łapłeś i siedzi

Wlasnie zamontowalem radiator z wentylatorem procesora po czyszczeniu, byla taka warstewka kurzu, ktora uniemozliwiala dostep powietrza do dalszej czesci radiatora, zaraz odpale “test ramu” - to pomeczy procesor i moze popiszczy :wink:

A temperatura procesora wydaje sie byc mniejsza… Aktualnie 25 stopni, przedtem bylo ~30-35 w stanie spoczynku, zas po chwili dzialania 3d marka 49 stopni, po czyszczeniu po przerwaniu 3dmarka w tym samym miejscu - 35.

To daj mu test super PI w Windowsie,skądś ten program ściągniesz,męczy on procek obliczaniem liczby pi do dużej ilości miejsc po przecinku,co angażuje procesor,program jest wykorzystywany w badaniu stabilności komputerów,np. po podkręceniu,3D Mark też jest dobry :wink:

Procesor nie ma chłodzenia BOXowego?

Bo jeśli chłodzenie jest zbyt wydajne, to płyta obniża obroty, aż wreszcie wiatrak może stanąć. BIOS to interpretuje jako uszkodzenie wiatraka i informuje.

Jeśli tak jest, to trzeba wyłączyć opcję sygnalizacji uszkodzenia wiatraka albo zmienić sterowanie z “Auto” lub “Voltage” na “PWM”.

Przynajmniej ja tak miałem, radiator był na heatpipe’ach.

Problem rozwiazany. Warstwa kurzu na radiatorze blokowala doplyw powietrza z wentylatora do procesora i sie dusil biedaczek z braku tlenu ;