Ciągły restart, blue screeny , pomocy!

Witam!

Z góry uprzedzam, że jestem kompletnym laikiem i nie mam pojęcia jak to naprawic.

Za każdym razem kiedy usiłuję włączyc komputer, zaczyna się on resetowac ;// Nie działa z trybu awaryjnego ani po wcisnieciu - ostatnia dobrze dzialajaca konfiguracja. Wpisywałam wszędzie w internecie. Na stronie microsoftu było napisane, aby w biosie nacisnąc load-safe deafults czy jakoś tak, ale to nie pomogło… Nie mogę w ogóle włączyc komputera, teraz piszę z drugiego. BSOD pojawia się na jakieś 0,5 sekundy, nawet mniej, próbowałam ze 30 razy i w koncu udalo mi sie zrobic zdjecie…

ponizej sama koncowka napisu z BSOD:

Informacje techniczne:

*** STOP 0x000000ED (0x86730590, 0xC0000006, 0x00000000, 0x00000000)

Jeszcze napiszę jaki mam sprzęt

Płyta główna Gigabyte 945GZM-S2

Windows XP SP2

Pamięc DDR2 1GB Kingston

Dysk Twardy 250 GB SATA samsung

Nazwy procesora nie pamiętam, ale wiem że Intel i Że 2x 1,7 czy jakoś tak…

Zasilacz ma 400W i jest raczej dobry…

Nie mam nawet jak sprawdzic specyfikacji technicznej, bo sie komp nie wlacza

chcialam wlozyc plytke z windowsem i zrobic nakladke, naprawienie cokolwiek, ale komp i tak wywalil na chwile bsod i sie zrestartowal…

Sprawdzalam juz pamiec (wpielam to z drugiego kompa) i dalej to samo, co robic?

Proszę o pomoc, to bardzo wazne…

Z góry dziękuję

Spróbuj wejść do konsoli odzyskiwania i wpisać polecenie:

chkdsk x /r

Za “x” podstawiasz literę partycji, na której jest windows

Dzięki za odpowiedź, ale jak dostac się do tej konsoli?

jedyne opcje których próbowałam, to delete (wchodze tak w biosa), F8 (zadna z opcji nie pomogla, ani ostatnia dobra konfiguracja, ani tryb awaryjny itp.), F12, ale tam wybieram tylko “first boot device”… ;/

Byłabym wdzięczna z informację, jak dosta się do tej konsoli, z góry dziękuję

Wkładasz płytkę z windowsem, odpalasz z niej kompa. Po załadowaniu plików w pierwszym ekranie wciskasz R. W następnym wciskasz 1, później wklepujesz hasło administratora, jeśli go nie ma to wciskasz ENTER. Później wpisujesz tą komendę, którą podałem w poprzednim poście. Po sprawdzeniu dysku wychodzisz z konsoli wpisując EXIT

Jak już pisałam

, nie odpala z płytki windowsa, nawet jeśli napęd cd jest ustawiony jako “first boot device” ; /

tylko robi się restart i tak jest w kółko :frowning:

Ja bym stawiał na twój bardzo dobry zasilacz.

Widzę pamięci sprawdzałeś.

Czy podłączałeś ostatnio jakieś nowe urządzenia do komputera?

Być to ono powoduje konflikt.

Hmm… Te restarty równie dobrze mogą być spowodowane uszkodzeniem pamięci RAM.

Choć też obstawiam zasilacz.

Pożycz od kogoś (np. kolegi) sprawny zasilacz i pamięć ram.

Masz XP i dysk SATA. Widocznie sterownik SATA zaniemógł. Ściągnij potrzebne sterowniki, przełącz chwilowo w biosie kontroler dysku. Komp powinien się załączyć. Instalujesz ściągnięte stery sata. Przełączasz w biosie dysk na SATA.

Jeszcze tego nie próbowałem, ale powinno działać.

Możesz też zintegrować te sterowniki z Windowsem za pomocą nLite. Instrukcja

http://walendowski.com/2008/02/06/insta … kach-sata/

A ja stawiam jeszcze na bad sektory na dysku twardym.

W konsoli odzyskiwania wklep:

chkdsk litera dysku /r

Polecam też wymianę zasilacza.

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Za jedną z wielu prób udało się w końcu odpalić płytę Windowsa. Sformatowałam C zainstalowałam wszystko od nowa. Dziękuję za pomoc, jednak nie był to ani dysk ani zasilacz. Nadmienię tylko, że dysk C był wcześniej sformatowany (!), więc to chyba jakiś wirus : / nie mam pojęcia, grunt, ze działa. Teraz mam inny problem, ale o tym w oosbnym temacie, dzięki! :wink: