Ciągły restart explorer.exe

Witam

Od razu powiem że problem z tym komputerem (notebook Asus X202E) nie jest dla mnie zdziwieniem. Uruchomiłem sobie go jak gdyby nigdy nic. Zaraz po załadowaniu systemu CRITICAL_PROCESS_DIED, to samo w awaryjnym.

Naprawa rozruchu systemu Windows? Niestety system Windows nie mógł naprawić błędu…

Przywrócenie ustawień domyślnych? Niestety system Windows nie mógł przywrócić ustawień domyślnych…

Ponowna instalacja Windowsa 10? Niestety system Windows nie mógł ukończyć instalacji…

Instalacja Windowsa 8 z Recovery? Niestety system Windows nie mógł przywrócić systemu…

A może jednak zainstaluje 10tkę? Yey, system się zainstalował i…

…zawiesił się po pierwszym uruchomieniu, więc zrobiłem restart…

…po załadowaniu systemu i przy kółku tuż przed zalogowaniem na konto ekran zaczął mrugać czarno, niebiesko, czarno, niebiesko (kółko cały czas mieliło)

No to może jeszcze raz zainstaluje 10tkę? Yey, już się nie zawiesił…

…i dochodzimy do momentu w którym mogę bez problemu się zalogować ale wpadam w nieskończoną pętle resetowania explorer.exe. Ikonki i pasek już się pojawiają, reset, i znowu się pojawiają, reset i tak cały czas. W menadżerze zadań widać jak się on restartuje, jeżeli zabije proces to przy czarnym ekranie mogę wejść w panel sterowania, później w menadżer plików i odpalić konsole administratora. Niestety sfc między 30 a 40 % wyrzuca błąd i kończy działanie, spróbowałem podmienić linuxem plik exe na inny z innego działającego kompa ale dalej to samo?

Jakieś pomysły? Ja już sił i pomysłów nie mam…