Ciągły restart


(monika15) #1

Witam. Mam problem z moim komputerem.

Postaram się dokładnie opisać całą sytuację..

Windows XP SP3:

Zaczęło się od wysokich pingów..

Menadżer zadań pokazał mi pewnego razu ok 100 procesów Update.exe i kilkanaście procesów dr. watsona. Samego dr. postanowiłam wyłączyć.

Szybko zorientowałam się że Update.exe to wirus(system32/install/update.exe) i chciałam usunąć go na własną rękę (jak wyczytałam na jednym forum) jednak zakończyło się to fiaskiem gdyż plik Update.exe po próbie kasowania ciągle powracał.

Postanowiłam przeczyścić rejestr oraz dysk w trybie awaryjnym.. W tym celu po resecie duszę F8 i tu pojawia się problem.. Wybieram opcję trybu awaryjnego i następuje reset, następnie jak zawsze skan dysków, procesorów ramu itd.. i zaraz po skanie znów reset.. Coś jest nie tak więc pierwszą myślą było przywrócenie domyślnych w biosie..

Nic nie pomogło. Próbowałam reinstallu systemu jednak w pierwszym etapie po skopiowaniu plików ( Komputer wyłączy się za 10sek... ) następuje reset. Tak jest ciągle.

Fizycznie raczej wszystko działa bo nigdy nie miałam takich problemów i wina może leżeć w jakimś ustawieniu...

Sprawdzałam stan na wielu ustawieniach w biosie i nie wiem sama co może być przyczyną...

Wykluczyła bym problemy z temp bo komputer stał 2 dni i jest to samo poza tym nie wskazuje zbyt dużej temp. - nigdy takich problemów nie było..

Podejżewam że jest to problem z tym "f8" bo od tego zaczęły się problemy :wink:

Proszę o pomoc !


(ADR1991) #2

Czy po restarcie na tym etapie http://www.otofotki.pl/img5/obrazki/yzab927360487m.jpg naciskasz dowolny klawisz?


(monika15) #3

W jakim celu mam po raz kolejny uruchamiać instalator od początku… ? :wink:

Problem z resetowaniem występuje zarówno przy próbie instalacji jak i podczas zwykłego bootowania systemu z dysku.

Może nie jasno napisałam…

Jest test urządzeń… (POST) i po nim kilka razy mrugnie podłoga w lewym górnym rogu i następuje reset :wink: ot problem… Spróbuję go trochę przeczyścić ale czekam dalej na jakieś pomysły :wink: Pozdrawiam


(adam9870) #4

Zasilacz/pamięć/procesor/dysk.

Sprawdzenie pamięci

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Plik ISO programu nagrywa się na płytę, uruchamia się z niej komputer i testuje. Na przykład w przypadku Memtest, mamy plik memtest86-4.0a.iso.zip. Prawy przycisk myszy - Wyodrębnij wszystkie - Wyodrębnij. Otrzymamy plik Memtest86_4.0a.iso, który trzeba nagrać na płytę.

Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: http://www.youtube.com/watch?v=zAw1t6RK0A8 Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- … ws,32.html Ja polecam Active ISO Burner: http://www.ntfs.com/iso-burning.htm ale to samo zrobisz wbudowanym narzędziem w Windows 7 albo chyba prawie każdym dowolnym innym programem. Obraz ISO Memtesta możesz nagrać na innym komputerze niż na tym, na którym będziesz go używał.

Zamiast nagrywać płytę CD/DVD z Memtestem można użyć pendrive. memtest-pendrive-krok-kroku-t498212.html

Trzeba pamiętać, że pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.