Ciągły sygnał z BIOSU


(Sebastianp88) #1

Witam wszystkich

Sprawa wygląda następująco. Komputer po około 10 minutach od włączenia zaczyna wydawać sygnał alarmowy z BIOSU. Owy sygnał włącza się dużo szybciej w trakcie wykonywania sprawdzania pamięci za pomocą programu memtest86 v 3.5. Sygnał ten to od 7-9 sygnałów po czym następuje przerwa.

Płyta główna - EPOX EP - 4BDA533

ram 256 DDRAM

Karta graficzna - Radeon 9000

Zasilacz - CODEGEN 300W

Komputer był już czyszczony - myślałem że kuż spowodował przegrzewania się. To jednak nie pomogło. Próbowałem dokonać aktualizacji BIOSU, ale ze strony producenta nie moge pobrać żadnych aktualizacji BIOSU ani sterowników. Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuję.


(MarS) #2

Zdaje się, że masz BIOS AMI.

7 sygnałów wskazuje na błąd trybu wirtualnego procesora

9 sygnałów wskazuje na błąd sumy kontrolnej BIOS-u

W tym drugim przypadku spróbuj powrócić do ustawień fabrycznych BIOS-u i jednak zaktualizować BIOS (jeżeli jest to możliwe)

Po przywróceniu BIOS-u do ustawień fabrycznych, zapisz nowe ustawienia i wyłącz zasilanie na jakąś minutkę a potem uruchom komputer ponownie

Sprawdź także baterię podtrzymującą pamięć BIOS-u.


(Henio Mazurek) #3

Sprawdź tutaj, upewnij się jaki masz bios

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=9

Piszczy po załadowaniu biosu czy Windowsa? Uruchom w trybie awaryjnym i sprawdź czy też się tak robi.

Jeśli po załadowaniu Windowsa to spróbuj przeinstalować sterowniki, był na forum podobny temat, gdzie wystarczyło wyłączyć kilka programów, pewnie źle się zainstalowały.


(Sebastianp88) #4

Udało mi się ściągnąć z innej strony aktualizację do BIOSU. Co prawda jest to wersja starsza w porównaniu z tą ze strony producenta ale jest. Po aktualizacji problem ten - przynajmniej do tej pory - zniknął. Nie mniej jednak zaistaniała pewna nieścisłość w moim opisie problemu. Otóż BIOS jaki posiadam to PHOENIX. Błąd może dotyczyć interpretacji dzwiękowej. Owe piszczenie włączało się różnie. Komputer z załadowanym windowsem mógł pochodzić 10 - 20 minut i nagle pojawiał się sygnał z BIOSU. Inaczej miała się sprawa z dosem, po załadowaniu memtestu - gdzie program nie doszedł nawet do połowy sprawdzania a BIOS juz piszczał.

Po aktualizacji BIOSU ustawiłem wszystkie paramtery na domyślne - tak też uczyniłem przed aktualizacją. Jeśli chodzi o wyłączeni zbędnych programów to prawdę powiedziawszy nie ma tu co wyłączać. Jedyne oprogramowania po za windowsowskie to gg oraz nod32 który znajduje się tutaj od niepamiętnych czasów :smiley: