Ciągły sygnał z BIOSU

Witam wszystkich

Sprawa wygląda następująco. Komputer po około 10 minutach od włączenia zaczyna wydawać sygnał alarmowy z BIOSU. Owy sygnał włącza się dużo szybciej w trakcie wykonywania sprawdzania pamięci za pomocą programu memtest86 v 3.5. Sygnał ten to od 7-9 sygnałów po czym następuje przerwa.

Płyta główna - EPOX EP - 4BDA533

ram 256 DDRAM

Karta graficzna - Radeon 9000

Zasilacz - CODEGEN 300W

Komputer był już czyszczony - myślałem że kuż spowodował przegrzewania się. To jednak nie pomogło. Próbowałem dokonać aktualizacji BIOSU, ale ze strony producenta nie moge pobrać żadnych aktualizacji BIOSU ani sterowników. Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuję.

Zdaje się, że masz BIOS AMI.

7 sygnałów wskazuje na błąd trybu wirtualnego procesora

9 sygnałów wskazuje na błąd sumy kontrolnej BIOS-u

W tym drugim przypadku spróbuj powrócić do ustawień fabrycznych BIOS-u i jednak zaktualizować BIOS (jeżeli jest to możliwe)

Po przywróceniu BIOS-u do ustawień fabrycznych, zapisz nowe ustawienia i wyłącz zasilanie na jakąś minutkę a potem uruchom komputer ponownie

Sprawdź także baterię podtrzymującą pamięć BIOS-u.

Sprawdź tutaj, upewnij się jaki masz bios

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=9

Piszczy po załadowaniu biosu czy Windowsa? Uruchom w trybie awaryjnym i sprawdź czy też się tak robi.

Jeśli po załadowaniu Windowsa to spróbuj przeinstalować sterowniki, był na forum podobny temat, gdzie wystarczyło wyłączyć kilka programów, pewnie źle się zainstalowały.

Udało mi się ściągnąć z innej strony aktualizację do BIOSU. Co prawda jest to wersja starsza w porównaniu z tą ze strony producenta ale jest. Po aktualizacji problem ten - przynajmniej do tej pory - zniknął. Nie mniej jednak zaistaniała pewna nieścisłość w moim opisie problemu. Otóż BIOS jaki posiadam to PHOENIX. Błąd może dotyczyć interpretacji dzwiękowej. Owe piszczenie włączało się różnie. Komputer z załadowanym windowsem mógł pochodzić 10 - 20 minut i nagle pojawiał się sygnał z BIOSU. Inaczej miała się sprawa z dosem, po załadowaniu memtestu - gdzie program nie doszedł nawet do połowy sprawdzania a BIOS juz piszczał.

Po aktualizacji BIOSU ustawiłem wszystkie paramtery na domyślne - tak też uczyniłem przed aktualizacją. Jeśli chodzi o wyłączeni zbędnych programów to prawdę powiedziawszy nie ma tu co wyłączać. Jedyne oprogramowania po za windowsowskie to gg oraz nod32 który znajduje się tutaj od niepamiętnych czasów :smiley: