Cicha i duża klawiatura dla programisty do trzech komputerów jednocześnie

Już mi nerwy siadają podczas używania klawiatury w laptopach dlatego postanowiłem znaleźć coś z czego będę zadowolony. Od razu powiem że piszę z prędkością minimum 3zn. sek.
Zrobiłem sobie tutaj test:
http://www.eselektio.com/przykladowy-test/pytanie-interaktywne
i mi wyszło:
http://www.eselektio.com/przykladowy-test/pytanie-interaktywne/3/244/244

Błędy popełniam najczęściej z kilku powodów:

  • za duże paluchy do klawiatury w laptopie
  • lekki zły rozstaw klawiszy laptopowej w porównaniu ze stacjonarną
  • za małe klawisze ALT i CONTROL

U mnie w laptopie ALTY są wielkości zwykłego klawisza co utrudnia wpisywanie polskich ogonków.
Na dodatek zbyt małe klawisze powodują to że często poprawiam tekst bo wciskam dwa klawisze jednocześnie. Dzięki temu że klawiatura jest jaka jest wydaje mi się że piszę wolniej.

Zacząłem szukać klawiatury na USB do laptopa i mam spory problem.
Chodzi mi o to że przyzwyczaiłem się do ciszy klawiatur laptopowych w które można tłuc ile wzlezie a i tak są ciche. Chodzi mi o to by domownicy nie słyszeli po nocach jak piszę a na kalwiaturach standardowych jest to niestety częste.
Kolejna sprawa to głębokość klawiszy.
Przydała by mi się klawiatura z taką samą głębokością po wciśnięciu jak ma laptop. Idealne to jest. Stare klawiatury do stacjonarek mają inną głębokość i po prostu trzeba wciskać głębiej i marnuje się wtedy czas. Ten sam test na klawiaturze stacjonarnej wychodzi mi 2zn. sek. Masakra.

Nie wiem co kupić. Już kilka razy próbowałem z czymś tanim (najpierw przedział 20-30zł, później 50-70zł). Wszystko okazało się złomem. Klawiatury leciuteńkie, uciekały spod dłoni przy szybkim pisaniu, inne nie reagowały na wciśnięcie klawiszy a jeszcze inne miały tak twarde gumki pod klawiszami że połamałem to tego samego wieczoru gdy paczkę dostałem.

Tym razem przedział cenowy 150-250zł. Miło by było gdyby była podświetlana no i musi być przewodowa i tylko oferty ze sklepów stacjonarnych w Warszawie i okolicach by mozna było pojechać i poklikać z pół godziny by to sprawdzić przed zakupem.


Przy okazji klawiatury chciał bym zapytać czy jest jakiś tani sprawdzony przełącznik na rynku który działa!! Chodzi o używanie jednej klawiatury i jednej myszki online z kilku sprzętach jednocześnie.
Mam 3x PC i chciał bym używać klawiatury którą mógł bym w czasie 2,3,5sek przełączać pomiędzy komputerami. Windows nie powinien mieć z tym problemów.

Paradoksalnie dla programisty nadają się klawiatury dla graczy (niektóre) ze względu na dodatkowe programowalne klawisze:

Sharkoon SharkZone K30
cena ~119zł

lub

Ravcore Blade
cena ~229zł

Większy skok (nie laptopowy nie oznacza, że wolniej będziesz pisał - zależy gdzie klawiatura łapie wciśnięcie klawisza)

Jeżeli chodzi o wypróbowanie to nie wiem jak w stacjonarnych sklepach.
W internetowych ich dostępność jest duża.

Jeżeli chodzi o używanie tej samej klawiatury/myszy na wielu komputerach to jest do tego program “Synergy”.
Komunikuje się przez LAN / WiFi.

1 polubienie

Najlepsze jest to że idziesz sobie do takiego jak MediaMarkt a tam 5 chińczyków na krzyż. I to ma być market nie dla idiotów…

Jeśli już spędzać dużo czasu za klawiaturą to tak aby jak najmniej męczyć dłonie/nadgarstki. Ja od około 15 lat (od wersji Elite) korzystam z klawiatur Microsoft z serii Natural i mogę z czystym sumieniem polecić. Lepszej klawiatury do pisania nie testowałem.