Ciche dialogi w filmach DVD & Xvid 5.1 - po raz "en

Witam.

Wiem, że wiele razy było już to na forum ale obleciałem wszystkie tematy z szukajki i nic się nie dowiedziałem.

Problem polega na strasznie cichych dialogach w filmach DVD i Xvid na zestawie 5.1. Zmieniałem ustawienia filtra AC3 (znalazłem gdzieś info żeby wziąść suwak GAIN na max ale u mnie on jest niedostępny). Inne dźwięki są bardzo głośne a dialogów prawie nie słychać. Na wbudowanych w lapka głośnikach jest wszystko ok.

Karta muzyczna: Trust 5.1 External Surround Sound Card

Kodeki: ACE Mega Codecs Pack

Głośniki: Creative Inspire T6060 5.1

Wszelka pomoc jak najbardziej wskazana.

Pozdrawiam.

W głośnikach 5.1 za dialogi odpowiada głośnik centralny, sprawdź czt jest dobrze podłączony, jeżeli masz regulację w pilocie to pogłośnij go

Głośnik jest w 100% dobrze podłączony a na pilocie mam tylko głośność i moc suba.

Jak słucham muzyki to wszystko pięknie gra, w grach jest to samo każdy głośniczek gra aż miło tylko w filmach tak sie dzieje.

Jeśli jeszcze macie jakiś pomysł to czekam.

No i widać gdzie tkwi kłopot.

Przy słuchaniu muzyki centralny nie ma prawa grać !!

Musiałeś grzebać w ustawieniach karty dźwiękowej (wiele osób tak robi bo chcę żeby wszystkie głośniki grały).

Zmień ustawienie na domyślne i będzie ok (lub na ustawienie film itp.)

Konfiguracja filtra AC3

Hmmm jak by to napisac… Wciąż nie działa :confused:

Zrobiłem dokładnie wszystko to co jest napisane w tym linku co podał Barnaba i dalej nic. Nie zmieniałem jedynie pakietu sterów oprócz zainstalowania najnowszej wersji AC3 Filter.

Co do grzebania w ustawieniach karty to jedyne co wybrałem to ilość głośników (miałem do wyboru słuchawki, 2, 4 albo 6 głośników (ewentualnie virtual 7.1) gdzie opcja 6 jest do zestawu 5.1). Nic więcej bo nic więcej nie ma do konfiguracji jeśli chodzi o oprogramowanie od karty.

Zaskoczyłeś mnie tym, że podczas gier i muzyki głośnik centralny nie ma prawa działać. Dziwne to dla mnie dlatego, że jak miałem stacjonarkę z wbudowaną kartą muzyczną 5.1 i do niej podłączone te same głośniki co teraz to wszystko pięknie chodziło i nic nie zmieniałem w ustawieniach sterowników. Działała muzyka, gry i każda ścieżka w filmie.

Co to jeszcze może być ??

Hmmm gdy biorę ustawienie domyślne czyli takie jakie było gdy pierwszy raz podłączyłem kartę (ustawienie 2 głośników) to wtedy działają tylko 2 przednie głośniki i sub. Nie działa tył i środek. Nie ważne czy to muzyka, gra czy film.

Macie screena programu do karty muzycznej, jak widać zbyt wiele ustawień tam nie ma.

fec960c9be1e5cedm.jpg