Ciche filmy

Witam. Mam taki problem jak w temacie.

Wlaczam przez ALLPLAYER’A film i dzwiek w nim jest bardzo cichy.

wszystko suwaki w regulacji glosnosci mam na full, winamp idzie jak burza a niektore filmy odtwarzaja sie bardzo cicho.

czy jest na to jakas rada?? Moze jest jakis program ktory wydusilby z tych filmow troche decybeli??

czekam na wskazowki

pozdrawiam

W tym panelu kontrolnym jak wejdziesz w ustawienia,możesz dodać jeszcze więcej suwaczków o ile już ich nie dodałeś. Zobacz czy tam nie jest któryś ściszony.

W samym AllPlayerze podgłaśniałeś?

w ALLplayerze jest glosnosc ustawiona do oporu.

a te dodatkowe suwaki to chyba nie odpowiadaja za glosnosc AVi czy np. WAV tylko chyba za jakies zewnetrzne urzadzenia typu keyboard mikrofon itp.

no chyba ze sie myle

niektore z nich np. MONO mam wyciszone bo jak wlacze to mi kolumny trzeszcza

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jak nie wiesz to po co zabierasz głos ??

Czy autor pytał:

Kto ma jeszcze taki problem jak ja ?

Czy prosił o sugestie mające pomóc mu w rozwiązaniu problemu :? :?

Jako OT kasacja.

z tego co wiem to jest to raczej problem kodeka, szczegolnie jesli uzywasz ffdshow a format dzwieku to ac3, mozna to spokojnie ustawic, wlacz gg to ci przysle instrukcje

Update:

przepraszam, ale chodzilo mi o filtr ac3, oto krotka instrukcja jak zrobic aby dzwiek byl dobry, nie jest to moj opis wiec autora przepraszam, ale niestety nie wiem kto ja napisal

NIGDY WIĘCEJ CICHYCH FILMÓW W AC3

Dowiecie się z tego poradnika jak pozbyć się trzech najczęstszych problemów z filmami w AC3, a mianowicie:

  • bardzo cicha ścieżka dźwiękowa

  • bardzo ciche dialogi

  • ścieżka dźwiękowa skacze, raz jest głośno, raz cicho

Oczywiście poradnik ten jest gównie o problemie numer jeden i na nim się głównie skupie. Jedziemy:

Wiele osób spotkało się na pewno z tym problemem. Nie mamy zestawu kina domowego, do kompa podpięte są 2 albo 3 głośniki.

Uruchamiamy film z dźwiękiem AC3 5.1 i jest strasznie cicho. Dajemy głośniki na maxa, zaczynają buczeć a dźwięk jest dalej prawie niesłyszalny.

Musimy pobawić się w konfigurowanie AC3Filter.

Kto nie ma to zasysa stąd: ac3filter 0.70b.exe

Wchodzimy w: Start - Programy - AC3Filter - AC3Filter Config

Otwiera nam się okienko AC3Filter, ustawione na pierwszej zakładce.

Zaczynamy od ważnej rzeczy. Ponieważ nie mamy zestawu głośników 5.1 musimy filtrowi wskazać iloma głośnikami dysponujemy aby wiedzial jak rozłożyć dźwięk.

1 - wybieramy z rozwijanej listy nasze ustawienie głośników. Jeśli mamy tylko dwa to wybieramy 2/0.

2 - jeśli dokonaliśmy zmian w okienku w punkcie pierwszym, musimy kliknąć na SAVE i restartować komputer. Inaczej ta zmiana nie zadziała.

Złe ustawienie ilości głośników jest najczęstszą przyczyną innego popularnego problemu. Mówię o takiej sytuacji: dźwięk jest dobry ale nie słychać dialogów.

3 - przesuwamy suwak na sam dół. Dzięki temu nie będzie nam skakał dźwięk. Teraz nie odczujecie różnicy, dopiero jak dojdziemy do tego jak pogłośnić film. Ale opisuje to teraz żeby już potem nie wracać do tej zakładki.

Przechodzimy do zakładki MIXER:

Jest tam duża tabelka. W niej to ustawia się rozłożenie dźwięku na poszczególne głośniki. Oczywiście nikt nie ma ochoty się w to bawić. Dlatego zaznaczone jest Auto Matrix i inne “ulepszacze”. Razem, siedem ptaszków.

I dochodzimy do naszego winowajcy. Funkcja “Normalize Matrix”.

Standartowo zaznaczona. Tak pięknie normalizuje że z poszczególnych kanałów daje na głośniki tylko 25% mocy.

Gdy zdejmiemy ptaszka z tej funkcji, głośność wzrośnie 3 krotnie.

Tak więc “NORMALIZE MATRIX” NIE MOZE BYĆ ZAZNACZONY.