Ciche odtwarzanie muzyki przez Spotify na Galaxy J5

Czy to możliwe żeby systemowy equalizer wyciszał dźwięk w Spotify ?
Mam Galaxy J5 i systemowy equilizer SoundAlive.
Dla porównania sprawdziłam na Apple music i tym samym equalizerze i tam wszystko głośno gra.

1 polubienie

Z ciekawości zainstalowałem spotify u siebie plus SoundAlive - bez problemów głośno gra. Na słuchawkach otrzymujesz ostrzeżenie o przekroczeniu poziomu głośności - może domyślnie jest ustawiony cichy tryb? Tego nie sprawdzałem, musiałbym szukać w swojej graciarni jakiejś pary, przy święcie mało czasu…
Bo pewnie chodzi Ci o odtwarzanie przy podłączonych słuchawkach?
Equalizer raczej nie ma nic do rzeczy, zresztą możesz go odinstalować i zobaczyć czy problem nadal się powtarza.

Ale zaraz! SoundAlive’a nie da się odinstalować. Wiem, bo miałem Samsunga Galaxy Core i tam nie dało się tego wywalić. Najlepiej niech koleżanka @majka420 po prostu wyłączy to EQ i wtedy sprawdzi.
@majka420 A przy odtwarzaniu muzyki mp3 przy użyciu aplikacji “Muzyka” - tej wbudowanej do słuchania też się tak dzieje?

No właśnie zauważyłem, że nie tak łatwo się tego pozbyć :confused: Ja tego wcale nie miałem a po zainstalowaniu tylko się można bawić ustawieniami, szlag by to trafił!
Jak coś dorwę, to dam znać…

Wyłączyłaś normalizację dźwięku w opcjach Spotify?

No nie wiem, ale ja mam w swoim soniaku ClearAudio+ oraz normalizację dźwięku również włączoną. Przy tych dwóch, a w zasadzie trzech, bo Sony stworzył też swój normalizator, opcjach włączonych nic mi nie ścisza.
Koleżanka @majka420 pewnie albo bardzoi mocno podbiła bass, albo po prostu ten SoundAlive tak ma. Osobiście sam z tego rozwiązania nie korzystałem, bo wg. mnie dźwięk stawał się taki sztucznie podbarwiony i - po włączeniu dźwięku przestrzennego - bardzo metaliczny.
.