Ciche piszczenie w komputerze

Witam! Zaczyna mnie irytować ciche piszczenie w komputerze. Jak próbuję dokładnie zlokalizować skąd to dochodzi, to czasem myślę, że z okolic CPU, Ramu, a czasem, gdy nastawię ucho bezpośrednio przy radiatorze karty grafiki to mam wrażanie jakby z środka tej właśnie karty lub slotu PCIe. Karta jest dosyć wiekowa, gdyż nie gram prawie w żadne gry, od czasu do czasu gram w Lol’a i całkowicie wystarcza - 8600 GT

Jeśli piszczenie dobywa się w trakcie generowania grafiki 3D, to zapewne cewki na karcie graficznej.

Możesz spróbować uważnie pokryć cewki odpowiednim klejem.

Podczas testu w OCCT procesora e komputerze jest cicho, natomiast test GPU: 3D generuje owe piszczenie. Ale czemu jak przegladam internet jest to samo?

Być może przeglądarka do wyświetlania stron lub zawartego na nich wideo angażuje GPU.

Słyszysz bo akurat przy takim a nie innym obciążeniu cewki drgają w częstotliwości słyszalnej dla człowieka. To nie jest tak, że piszczą akurat przy maksymalnym obciążeniu.
Jak pisałem wyżej lekarstwem może być ich usztywnienie, chociaż nie zawsze to pomaga. Niektóre układy tak po prostu mają i niewiele z tym da się zrobić.
Tutaj masz o tyle dobrze, że sprzęt już nie jest na gwarancji i niezbyt wartościowy, więc możesz coś próbować z tym zrobić.

Podobną sytuację miałem kiedyś z 8800 GTX.