Cichy dźwięk akg k240

Kupiłem dzisiaj słuchawki AKG K240 z outletu xkomu. Jednak po podłączaniu dźwięk jest dość cichy, bas mało wyrazisty. Posiadam płyte główną B450M Pro4-F, która rekomentuje sterowniki Realtek high definition audio driver ver:9038.1_UAD_WHQL_RTK, które pobrałem lecz dźwięk dalej jest podobny. Czy to kwestia zintegrowanej karty dźwiękowej lub sterowników?

Nie, to kwestia tego, że te słuchawki średnio nadają się do komputera. Po pierwsze mają nędzną czułość 91dB po drugie, jak na tego typu sprzęt sporą impedancję, wynoszącą 55 Ohm, dlatego grają cicho, podłącz do wzmacniacza będzie trochę lepiej.

Np. takie AKG K92 mają 113dB I 32Ohmy, więc będą się wydawały znacznie głośniejsze.

Czyli jak nie mam wzmacniacza to lepiej zwrócić i kupić coś innego? Czy opłaca się dokupić wzmacniacz?

Tak. jak chcesz mieć głośno z komputerem to celuj w AKG K52, K72, K92, Sennheiser HD 206, HD 4.30 (są w białej wersji, dedykowanej Apple, bardzo głośne i w sumie niezbyt drogie).

Generalnie jak mają być głośne i do kompa to najlepiej impedancja nie przekraczająca 40 Ohmów, czułość/sprawność powyżej 108dB, no i firmowe, Sennheiser (zagra spoko wszystko co spełnia te wymogi, AKG, tak samo, KOSS no tutaj bez odsłuchania się nie kupuje, bo niektóre modele cechuje bas z kartonowego pudełka i nie jest to wada, Creative ma swoją „rybę”, która nieźle gra, ale to raptem jeden udany model, inne firmy audio też, ale zwykle jest drożej, no i firmy które robią tzw gamingowe, wyłącznie, tutaj to bez wydania 600 zł mamy coś pokroju Manty, Trusta czy innego śmiecia, tylko lepiej wykonane, grać, to to nie gra, tak od tych 600zł mamy coś klasy akg za 250zł)

Właśnie to miałem napisać.
Każde +3db to podwojenie głośności, jaka zatem będzie różnica między tymi 113db a tymi 91?

Z punktu widzenia człowieka, będzie tak z 50% głośniej. To będzie działający blender, czy metro w środku, kontra piła spalinowa.