Cichy dźwięk i "pierdzenie"

Witam.

Jakiś czas temu coś stało się z dźwiękiem w moim PC’cie. Mam podłączoną wieżę do komputera i służy mi jako głośniki. Od jakiegoś czasu dźwięk jest bardzo cicho - myślałem, że może to wina kabla łączącego wieżę z komputerem, ale gdy do komputera podpiąłem słuchawki również jest to samo - dźwięk jest bardzo cichy (a ustawiona jest max. głośność) i słychać “pierdzenie”. Myślałem też, że może to być problem gniazda w komputerze i można by spróbować z przednim wejściem na słuchawki/głośniki, ale nie za bardzo wiem jak to popodpinać do płyty głównej :confused: Dodam też, że nawet format nie pomógł - proszę o pomoc.

Zasadniczo na płycie głównej jest specjalne gniazdo do którego wtyka się wtyczke od panelu przedniego jak się go ma oczywiście (w instrukcji płyty głównej powinno być wszystko opisane)

Kartę masz klasyczna integre czy dokupowałeś ? może ona jest uszkodzona lub wcale nie musi być różnie może bywać.

Karta dźwiękowa zintegrowana. Instrukcji nie mam na pewno, ponieważ z oryginalnych części mam tylko obudowę - reszta wszystko powymieniane, a do tego nie mam żadnych płyt czy instrukcji :confused: Mam jakieś info o mojej płycie głównej - VIA Apollo PT880 Pro / PT880 Ultra / PT894.