Cichy dźwięk w laptopie Acer/Win10

Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie irytujący problem. Podczas jednej z aktualizacji systemu, głośność odtwarzanego dźwięku drastycznie spadła. Jakakolwiek słyszalność zaczyna się od paska rozwiniętego do połowy. Próbowałem instalować przeróżne sterowniki do karty dźwiękowej, jednak bez powodzenia. Problem nie ustaje.

Dodatkowo, przy rozwiązywaniu problemów z dźwiękiem wyskakuje komunikat o rodzajowym sterowniku audio. Próbowałem również zmieniać ustawienia dźwięku w zakładce rozszerzeń, natomiast poza opcją wyłączenia wszystkich efektów dźwiękowych nie ma tam nic. Może to jest w stanie na coś nakierować?

Obecnie posiadam sterownik Realtek High Definition Audio (SST) w wersji 6.0.1.8581.
Próbowałem instalować najnowsze sterowniki od producenta, jak również starsze wersje, ale jak wcześniej wspomniałem na niewiele się to zdawało.

Sprzęt to: Acer Aspire A515-51G
Płyta główna: KBL Charmander_KL (U3E1)
System: Win10

Proszę o wszelkie wskazówki doprowadzające do pozbycia się tego uciążliwego problemu.
Pozdrawiam

Hej,

A nie masz włączonego systemu ochrony słuchu? Chodzi o przycisk zaznaczony na żółto na poniższym screenie, a występujący w menadżerze dźwięku Realtek-a.

Pozdrawiam,
Dimatheus