Cichy dźwięk w systemie

Mam bardzo cichy dźwięk w systemie. W panelu sterowania mam wszystko ustawione na maksa więc nie rozumiem. Kupiłem specjalnie bardzo mocne słuchawki i jest bardzo cicho. Mam wrażenie, że głos jest na 50% mocy gdy mam ustawione na max. Oczywiście sterownik karty zainstalowany tak jak zawsze.

Karta Realtek HD Audio

Witam!

A czy dobrze masz podpięte głośniki, do zielonego “wejścia”? Sprawdź proszę. Być może dlatego jest tak cicho iż masz podpięte pod wejście “mikrofonowe” (kolor różowy).

Głośniki zawsze podpinam pod kolor biały. I tak też jest teraz podpięty zielony i różowy zajmują słchawki

Spróbuj podpiąć pod zielony

To nie jest żadne wyjście nawet jak zadziała to tak nie zostawie. Ważniejsze są dla mnie słuchawki od głośników. Skoro działało zawsze na takich ustawieniach to teraz też musi

Dodane 16.02.2011 (Śr) 12:58

Ustawiłem w EQ dźwięk “na żywo” troche pomogło ale to jeszcze wciąż nie to

Masz wejście słuchawkowe w głośnikach?

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę głośnika w trayu wszystkie suwaki masz na maksa?

Co masz zaznaczone w polu “urządzenie” po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę głośnika?

Jaki to jest windows VISTA, XP? Jak vista to klikając w trayu dwa razy prawym wyświetla się mikser i u góry masz ikonkę z napisem urządzenie kliknij ją i powiedz co masz tam zaznaczone?

Miałem kiedyś identyczny problem i znalazłem rozwiązanie. Wejdź w menedżera Realtek, następnie w zakładkę “wejście/wyjście”, tam musisz wybrać słuchawki z listy, a jeśli masz już je wybrane to zmień na np. 4CH głośniki i potem znowu na słuchawki. Potem wystarczy OK i u mnie śmigało. Nie wiem jaki to ma wpływ, lecz w moim przypadku dawało to efekt. Zazwyczaj musiałem tak robić po każdym uruchomieniu komputera.

No porzgebałem coś i wczoraj niedało torezultatu. A dziś nagle puszczam przy max ustawieniach i wnet mi uszy rozjechało xd Jednym słowem zaczęło nagle działać

Hej,

A nie miałeś przypadkiem aktywnej opcji ochrony słuchu?? W sterownikach dla Visty za funkcję tę odpowiada zaznaczony na screen’ie przycisk. Oczywiście w sterownikach dla Windows XP również znaleźć można podobną opcję.

78127412607372414639_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie odpowiem CI bo u mnie to wygląda zupełnie inaczej. A teraz mam problem na skype bo nikt mnie nie słyszy jak mówie

Hej,

Czyli posiadasz system Windows XP??

W ustawieniach dźwięku jako urządzenie rejestrujące zaznacz mikrofon. Możesz to też zrobić w mikserze dźwiękowym Realtek’a, który powinien widoczny być w tray’u.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sorry że odświezam ale ^up Nie rozumiem nie wiem gdzie ten mikrofon zaznaczyć ;/

Hej,

Najpierw odpowiedz na powyższe pytanie - wtedy łatwiej będzie Cię pokierować. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus