Cichy głos w filmach HD


(argun) #1

Witam

Mam problem gdy oglądam filmy HD głosy aktorów są bardzo ciche wręcz nie słyszalne w czym może tkwić problem w np. dvdripach dźwięk jest normalny.

Pozdro


(Agatonster) #2

argun ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Andrzej91) #3

Chodzi o odtwarzanie filmów na komputerze? Jakiego programu używasz?


(argun) #4

Tak, próbowałem kilku np. GOM VLC zazwyczaj używam WMP.


(pstrowsky) #5

Normalizacja odtwarzanego dźwięku - u mnie taka opcja znajduje się w Menagerze Ralteka (taki głośniczek na pasku zadań) --> głośniki --> efekt dźwiękowy -- wyrównanie głośności.

Jeśli nie masz czegoś takiego u siebie w oprogramowaniu do karty dźwiękowej możesz skorzystać z normalizacji dostępnej w takich programach jak Bestplayer czy VLC ta opcja znajduje się zawsze gdzieś w suwadłach efektów dźwiękowych w opcjach programu.


(argun) #6

a jednak to tędy droga tylko trzeba było sporo pozmieniać , dzięki nie ruszałem nic tam od początku dopiero teraz nie wiem więc czemu miałem taki problem (dawniej nie było problemu z głosem w filmach hd). Przeinstalowanie sterowników pomogło teraz jest jak dawniej - tak jak powinno być :smiley: