Cichy i tani zestaw

(kwasna pikla) #1

witam szukam czegoś sprzętu który był by bardzo cichy najlepiej bezgłośny, do internetu i prostych multimediów

myślałem o takim zestawie

Sempron LE 1100 - 125 zł,

jakaś płyta z grafiką (gigabite?) - tania, z pasywnym chłodzeniem chipsetu ~130 - 170zł,

1 GB Goodram ? adata ? - tani, ~80 zł,

dysk i napęd mam wiec z tym bez problemu

dalej coś trudniejszego

= zasilacz tacens valeo 460w 0 db - 249 zł, czy to dobra marka i naprawdę przy małym obciążeniu nie będzie się wentylator włączał ??

jak wygląda sprawa wydzielania ciepła przez procesor ? jaki zastosować radiator żeby mógł pracować pasywnie ?

w obudowie planuje mieć tylko jeden wiatrak duży, wolny i cichy.

czy myślicie że to zda egzamin w praktyce?

sorry za smęcenie ale po dniu pracy drażni mnie szum wiatraków i przepływajacego powietrza

(Mariosti*) #2

zasilacz może jednak z wiatrakiem, poprostu cichym, np. corsair vx 450, a na procesor dajesz sythe infinity i w razie potrzeby odłączasz wiartak, albo jakimś regulatorem dajesz minimalne, jakiś przepływ musi być, jeden niskoobrotowy wentylator to może być za mało na lato.

No a jeśli procesor wg amd ma tdp 45W to wydziela zapewne jeszcze mniej, a to jest już baardzo mało. A do scythe zalmana stg-1.

(klopas) #3

po co ma mieć wiatraki??

chłodzenie wodą i będzie miał cicho...

(kwasna pikla) #4

a pompka nie wydaje żadnych dźwięków ? (wku..rza mnie nawet drobne buczenie :P) pozatym dobry zestaw do WC swoje kosztuje

(Michal Kolatek) #5

Przy chłodzeniu wodą trzeba mieć wentylatory do chłodnicy (można pasywne ale temp będzie wyższa i koszt wzrośnie), i jeszcze pompka która drga u mnie w pracy (hurtownia rybek akwariowych) są filtry Aqua szut 8W wirnikowe można używać do filtrów i jako pompek przy wc przy kiepskiej obudowie (cienkie blachy wpadające w drgania) będzie większy hałas niż przy chłodzeniu powietrzem. I koszt wody wyjdzie tyle co drugi komp z paroma dodatkami.

Płyta z grafą w tej cenie Foxconn na chipsecie AMD-ATi 690G

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 ... M2MA8KRS2H

(Mariosti*) #6

Trzy 12cm wiatraki puszczone na 1tysiąc(albo i mniej) obrotów na minute będą niesłyszalne, a sprzęt będzie chłodny i zarazem niezawodny na długą metę. Przy pomocy wc nie da się chłodzić całego komputera, o ile chcesz wydać majątek na różne bloki.

(kwasna pikla) #7

przeglądałem allegro i jak widziałem pompy wodne takie jak mam w kotłowni przy piecu centralnego ogrzewania to zwątpliłem (pisało że ciche chociaż z doświadczenia wiem ze super cicha to ona nie jest)

który z tych najlepiej by się sprawdził w moim zastosowaniu ? pytam bo nie miałem nigdy do czynienia z takimi fikuśnymi radiatorami

THERMALRIGHT CPU ULTRA-120 EXTREME

THERMALTAKE Sonic Tower rev. 2

THERMALRIGHT ULTIMA-90

THERMALRIGHT SI-128

(Michal Kolatek) #8

Najwydajniejsze chłodzenie powietrzne, (chyba że powstało coś jeszcze lepszego), bez problemu może chodzić jako pasywne, ale 120mm na +5V bym zamontował.

Grunfosa 3,5 tyś litrów nie musisz montować ;], pompka akwariowa lub inne do chłodzenia wodnego wystarcza.

(kwasna pikla) #9

przy Thermalright Ultra - 120 który ma 160,5 mm wysokości jak szeroką muszę mieć obudowę ? 180 mm wystarczy ?

(Mariosti*) #10

scythe infinity sporo tańsze jest, a dobre wentylatory też troszke kosztują...

(kwasna pikla) #11

witam ponownie :wink:

przed świętami dostałem wszystkie części do komputera i mam małe pytanie:

po przewertowaniu google zdecydowałem się na zakup zasilacza Amacrox (taki jak w podpisie) wg opinii użytkowników maiły być ciche, jednak myślałem ze będzie niesłyszalny niestety myliłem się

i teraz pytanie: jak montowany jest wentylator tego zasilacza wlutowywany czy wpinany ? nie chciałbym go narazie rozbierać a tym bardziej lutować, wiecie - gwarancja,

(Damian963) #12

Po co ci taki zasilacz do takiego komputera jak wystarczy kupić jakiegoś Modecoma np:Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W,

(Emilmlo) #13

Amacrox FreeEarth AX420 ma 350W ale drogi jest bo kosztuje 214 zł, ja bym dołożył 24 zł i brał Corsair CMPSU-450VXEU jest bardzo cichy, ma większą moc i 5 lat gwarancji, ale już po ptakach.

(kwasna pikla) #14

na allegro nowy za 140 zł, ten jest cichy w trakcie dnia niesłyszalny ale gdy wieczorem w domu panuje cisza może dawać się we znaki po 10 godzinach w biurze przy pracy hałaśliwym sprzęcie człowiek chce w domu odpocząć :wink:

ale wracając do pytania przewodniego jak montowany jest ten wentyl lutowany czy wpinany mam nadzieje że ktoś już rozbierał ten zasilacz :wink: