Cichy mikrofon

Witam wszystkich forumowiczów :slight_smile:

Mam taki oto problem z moim mikrofonem. Jest to mikrofon na USB w słuchawkach? a raczej w headsecie CREATIVE 3D TACTIC ALPHA. Mój problem polega na tym że mikrofon jest strasznie cicho, gdy podłącze go przez kartę muzyczną dołączoną do słuchawek, lecz gdy np. podgłośnie go w programie do obróbki dźwięku jest idealny, ale np. na Skype nie da się rozmawiać bo muszę się drzeć! Gdy podłącze mikrofon normalnie przez jacka jest głośny, ale jakość jest żałosna, buczy, szumi itd. myślę że to od karty dźwiękowej także wole używać tej karty dźwiękowej na USB dołączonej do słuchawek.

Moje pytanie brzmi, dało by rade jakoś wykombinować aby ten mikrofon podłączony przez tą kartę dźwiękową dołączoną do słuchawek podgłośnić? Jakimś programem? Podkreślam że wszystkie sterowniki do tego headsetu posiadam, no i jeszcze nie ma mic boosta (taki pasek) w ustawieniach mikrofonu.

Mam windows 7 64bit

Nie próbowałeś w ustawieniach systemu? Tutaj jest wyjaśnione, jak to zrobić: Link

Tak mam ustawiony na 100, czyli na maksa. Właśnie chodzi o to że nawet na full jest mega cichy i nikt mnie nie słyszy, a mic boosta nie ma ;/