Cichy zasilacz do komputera

Witam!
Mój obecny komputer składa się z procesora Intel Core i5 760 2,8 GHz (obecnie podkręcony do 3,3 GHz) oraz karty graficznej MSI GeForce GTX 1050ti. Często gram na nim w najnowsze gry komputerowe. Poszukuję cichego i sprawdzonego zasilacza, który nie będzie wariował po np. roku użytkowania w cenie 160-200 zł. Jaki zasilacz możecie mi polecić?

Nie masz żadnej gwarancji, że po roku użytkowania zasilacz nie będzie “wariowal”. To dotyczy modeli zarówno w przedziale 160-200, jak i 300-600. Zasilacz ma być przede wszystkim sprawny i zapewniać dostarczanie bezpiecznej normy prądu. W podanym przez Ciebie przedziale cenowym dostaniesz to samo, tylko z różnymi naklejkami. Obecnie trwa kolejny dziwny konkurs na forum, gdzie ludzie budują zestawy komputerowe z nadzieją na wygraną. Przejdź się do tego działu i wybierz coś dla siebie.

SilentiumPC Vero, ale koniecznie wersję 600W.

Masz na myśli ten zasilacz?

Przeglądałem wcześniej wersję 500W tego zasilacza, ale po obejrzeniu testów na YouTube nie byłem właśnie pewien, czy to będzie dobry wybór.

Jeśli kupować vero to poprawioną wersję L2. W tej cenie nie możesz liczyć na modele wyższej półki.

L lub M, obojętne, lecz wersję 600W, gdyż jest lepiej wykonana (i cichsza) od 500W. U Ciebie cała platforma sprzętowa dużo papu nie potrzebuje, więc dodatkowo będzie cisze, bowiem wentylatory nie będą wchodziły na wyższe obroty, jak to przy małym obciążeniu.

Myślę, że kupno SilentiumPC Vero L2 lub M2 w wersji 600W będzie dobrym wyborem na moje potrzeby. Co do kwestii zasilania CPU na płycie głównej Asus P7H55-M, to do tej pory zasilałem kablem 4-pinowym, a złącze jest 8-pinowe, więc nie powinno być problemu :slight_smile: