Cichy zasilacz do komputera

(Stranger47) #1

Witam!
Mój obecny komputer składa się z procesora Intel Core i5 760 2,8 GHz (obecnie podkręcony do 3,3 GHz) oraz karty graficznej MSI GeForce GTX 1050ti. Często gram na nim w najnowsze gry komputerowe. Poszukuję cichego i sprawdzonego zasilacza, który nie będzie wariował po np. roku użytkowania w cenie 160-200 zł. Jaki zasilacz możecie mi polecić?

Nie masz żadnej gwarancji, że po roku użytkowania zasilacz nie będzie “wariowal”. To dotyczy modeli zarówno w przedziale 160-200, jak i 300-600. Zasilacz ma być przede wszystkim sprawny i zapewniać dostarczanie bezpiecznej normy prądu. W podanym przez Ciebie przedziale cenowym dostaniesz to samo, tylko z różnymi naklejkami. Obecnie trwa kolejny dziwny konkurs na forum, gdzie ludzie budują zestawy komputerowe z nadzieją na wygraną. Przejdź się do tego działu i wybierz coś dla siebie.

(nietopyrz) #3

SilentiumPC Vero, ale koniecznie wersję 600W.

(Stranger47) #4

Masz na myśli ten zasilacz?

Przeglądałem wcześniej wersję 500W tego zasilacza, ale po obejrzeniu testów na YouTube nie byłem właśnie pewien, czy to będzie dobry wybór.

(Longhorn2009) #5

Jeśli kupować vero to poprawioną wersję L2. W tej cenie nie możesz liczyć na modele wyższej półki.

(nietopyrz) #6

L lub M, obojętne, lecz wersję 600W, gdyż jest lepiej wykonana (i cichsza) od 500W. U Ciebie cała platforma sprzętowa dużo papu nie potrzebuje, więc dodatkowo będzie cisze, bowiem wentylatory nie będą wchodziły na wyższe obroty, jak to przy małym obciążeniu.

(Stranger47) #7

Myślę, że kupno SilentiumPC Vero L2 lub M2 w wersji 600W będzie dobrym wyborem na moje potrzeby. Co do kwestii zasilania CPU na płycie głównej Asus P7H55-M, to do tej pory zasilałem kablem 4-pinowym, a złącze jest 8-pinowe, więc nie powinno być problemu :slight_smile: