Cichy zasilacz za ok 200zł

Witam!

Jaki byście polecali cichy zasiliacz o mocy ok. 350-400W i w cenie ok. 200zł do prostego i nieco starego zestawu do gier (Sempron 2600+, 1,5GB RAMu DDR, Radeon X1650XT), zestaw niepodkręcany.

Sam osobiście ostatnio montowałem BeQuiet Pure Power 350W, do zestawu gdzie główny nacisk był postawiony na ciszę i spełnił swoje zadania.

Teraz zastanawiam się np. nad OCZ Stealthxstream 400W. Czy jest to dobry zasilacz i czy byście go polecali?

Jeśli nie to jaki inny byście polecili? czekam na propozycje.

Bierz tego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=15432

No od OCZ dużej ciszy się nie spodziewaj. Owszem że ta firma robi bdb zasilacze, ale na pewno nie chodzą one tak cicho jak np. Corsair, BeQuiet…

Też bym bardziej w Corsaira celował niż w OCZ, albo kolejnego taniego BeQuiet, wtyczek dużo nie będziesz potrzebował (chyba, że do nowego zestawu w przyszłości trafi). A jakie zasilacze masz w sklepach w pobliżu?

dziękuję za wszelkie odpowiedzi :slight_smile:

niestety nie ma praktycznie w ogóle wyboru w sklepach w moim pobliżu więc raczej sklepy internetowe wchodzą tylko w grę.

komputer będzie ulepszany w przyszłości ale prawdopodobnie na energetyczne odpowiedniki obecnych podzespołów (tzn. większej mocy ani więcej wtyczek nie będzie potrzeba).

W takim razie bierz be quiet! Pure Power 350W - tani, cichy, podoła spokojnie nawet bardziej wyszukanym zestawom, szczególnie, że już montowałeś go i jesteś zadowolony z jego kultury pracy. Problemem może być wtyczka P4, w nowszych konstrukcjach wymagana jest P8, ale przy zwyczajnej modernizacji, nie powinno być problemów.

Lepiej zasilacz mieć już na przód 500W się przyda. Zasilacze OCZ są bardzo dobre wyrobione i ciche.

http://www.allegro.pl/item691291052_zas … _500w.html

Nie bardzo, akurat ten zasilacz (w rev.1, na aukcji nie podali która to) nie był polecany jako cichy, w przeciwieństwie do be quiet!, a te 350W dawało radę nawet 4rdzeniowemu phenomowi z HD4870 na purepc http://www.purepc.pl/zasilacze/be_quiet … w?page=all

A ja polecam Topowera Silent EZ - posiada dwa biegi pracy - jeden cichy, wolnoobrotowy, drugi do przewietrzania obudowy - gdy go włączymy jest szybki i niestety głośny. Posiada dość istotną zaletę - odpinane kable.