Cichy zasilacz za ok 200zł


(Piojarek) #1

Witam!

Jaki byście polecali cichy zasiliacz o mocy ok. 350-400W i w cenie ok. 200zł do prostego i nieco starego zestawu do gier (Sempron 2600+, 1,5GB RAMu DDR, Radeon X1650XT), zestaw niepodkręcany.

Sam osobiście ostatnio montowałem BeQuiet Pure Power 350W, do zestawu gdzie główny nacisk był postawiony na ciszę i spełnił swoje zadania.

Teraz zastanawiam się np. nad OCZ Stealthxstream 400W. Czy jest to dobry zasilacz i czy byście go polecali?

Jeśli nie to jaki inny byście polecili? czekam na propozycje.


(Lar3do) #2

Bierz tego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=15432


(system) #3

No od OCZ dużej ciszy się nie spodziewaj. Owszem że ta firma robi bdb zasilacze, ale na pewno nie chodzą one tak cicho jak np. Corsair, BeQuiet...


(Adalbert) #4

Też bym bardziej w Corsaira celował niż w OCZ, albo kolejnego taniego BeQuiet, wtyczek dużo nie będziesz potrzebował (chyba, że do nowego zestawu w przyszłości trafi). A jakie zasilacze masz w sklepach w pobliżu?


(Piojarek) #5

dziękuję za wszelkie odpowiedzi :slight_smile:

niestety nie ma praktycznie w ogóle wyboru w sklepach w moim pobliżu więc raczej sklepy internetowe wchodzą tylko w grę.

komputer będzie ulepszany w przyszłości ale prawdopodobnie na energetyczne odpowiedniki obecnych podzespołów (tzn. większej mocy ani więcej wtyczek nie będzie potrzeba).


(Adalbert) #6

W takim razie bierz be quiet! Pure Power 350W - tani, cichy, podoła spokojnie nawet bardziej wyszukanym zestawom, szczególnie, że już montowałeś go i jesteś zadowolony z jego kultury pracy. Problemem może być wtyczka P4, w nowszych konstrukcjach wymagana jest P8, ale przy zwyczajnej modernizacji, nie powinno być problemów.


(ixrw0w) #7

Lepiej zasilacz mieć już na przód 500W się przyda. Zasilacze OCZ są bardzo dobre wyrobione i ciche.

http://www.allegro.pl/item691291052_zas ... _500w.html


(Adalbert) #8

Nie bardzo, akurat ten zasilacz (w rev.1, na aukcji nie podali która to) nie był polecany jako cichy, w przeciwieństwie do be quiet!, a te 350W dawało radę nawet 4rdzeniowemu phenomowi z HD4870 na purepc http://www.purepc.pl/zasilacze/be_quiet ... w?page=all


(McDracullo) #9

A ja polecam Topowera Silent EZ - posiada dwa biegi pracy - jeden cichy, wolnoobrotowy, drugi do przewietrzania obudowy - gdy go włączymy jest szybki i niestety głośny. Posiada dość istotną zaletę - odpinane kable.