Cięcia w filmach.(wideo)

Cześć. Nie jestem pewien czy post umiescilem do własciej kategorji, ale… . Mam pewien problem. Przy oglądaniu filmów czesto pojawiają się jakieś ciecia, film zaczyna chodzić bardzo słabo, wyglada jakby chodził jakies 10,15 fpsów. Po chwili ciecie sie zmniejsza lecz odrazu za chwile znów się pojawia. Co moze przeszkadzac. Mam 2gb ramu. Windows 7. 2ghz CPU, Inter gma GPU. Co prawde komp chodzi cały dzień i cięcia przewanie są w nocy. Jezel chodzi o filmy, są to zwykle formaty po 700mb-1.4 gb. Próbowałem róznych odtwarzaczy, i nic nie pomogło. Mam nadzieje, ze z was ktos by pomógł. DziękYOU :smiley:

Dekodery zmień. Ja kilka lat używam ffdshow i wszystko chodzi dobrze.

qwerty0101 , to prawda że ffdshow jest w stanie uciągnąć wiele formatów ale nie jest to najlepszy kodek, co więcej jest on zabójczy dla słabych komputerów (polecam lekturę tego: Filmy, kodeki i formaty plików).

Co do sedna problemu to nie wiemy wielu istotnych informacji: jakiego używasz odtwarzacza, jakie masz zainstalowane kodeki.

Informacje o sprzęcie też są nieprecyzyjne bo nie wiemy jaki masz procesor ani jaką masz płytę główną.

Z informacji jakie podałeś wnioskuję że masz jakąś słabiutką kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną oraz nie za dużą ilość pamięci ram jak na ten system.

W kwestii tego co może powodować te przycięcia to przyczyn może być wiele, może to być wirus albo jakieś inne programy chodzące w tle albo kiepskie kodeki albo kiepski odtwarzacz lub jeszcze coś innego, kluczem będą informacje kiedy dokładnie pojawia się przycięcie, w jakiej sytuacji i przy jakich plikach.

A tak poza tym to nie istnieje coś takiego jak “zwykły format” bo formatów plików jest od groma i nawet pliki o takim samym rozszerzeniu mogą totalnie się różnić kodowaniem.

witam

Mój problem polega na tym że filmy zacinają się podczas wyświetlania napisów. tylko i wyłącznie wtedy. bez wzgędu na format filmu. mam win 7. i zainstalowane kodeki by shark. Dzieje się tak bez względu na zastosowany odtwarzacz. w czym tkwi problem ?

To masz jakieś niestandardowe kodeki,a za napisy odpowiada odtwarzacz,więc do wymiany są te 2 rzeczy.

Ja np mam SMP Player i zero problemów z filmami ani napisami,wszystko pociagnie,kodeki wbudowane,czego chcieć więcej

e-ftalo spróbuję skorzystać z twoich rad… ale nie umiem znikąd ściągnąć tego SMP Player. czy możesz podać jakąś strone lub przesłać plik instalacyjny mailem?

np z dobrych programów w dziale odtwarzacze

niestety mój problem występuje na win 7, a ten odtwarzacz z nim nie współgra:(

a to w ogóle wygląda na to że masz problem z instalacją sterowników karty graficznej a w efekcie z akceleratorem grafiki. A bez karty graficznej żaden odtwarzacz nie pomoże. Moja propozycja-zainstaluj sobie obok xp-ka 32 bit i tam oglądaj filmy