Cięcie filmu

Witam, mam taki problem, chce nagrać film na VCD ale po przerobieniu okazuje sie ze jest za długi aby zmiescił sie na płytke 700 Mb, czy znacie jakiś prgram którym można by było np wyciąć z niego fragment np. litery lub podzielić go na dwa kawałki, może być również program do kompresji. nagrywam w Nero, plik avi ma zazwyczaj 700 Mega na dysku Proszę o pomoc! !!

TUTAJ

i

TUTAJ

polecam również: http://www.google.pl oraz szukajkę zanim będziesz zadawać pytania na forum :x

  1. nie nagrywasz obrazu (pliku *.iso zapewne) na płyte… tylko nagrywasz płyte z obrazu :slight_smile:

zeby to zrobic - postepujesz tak:

-odpalasz nero burning rom

-nie robisz nowej kompilacji (klikasz anuluj w okienku wyboru rodzaju plyty)

-z paska narzędzi - nagrywarka->nagraj plik obrazu

-wskazujesz lokalizacje

-nagrywasz :smiley:

jesli dalej nie wchodzi a brakuje na plycie paru marnych MB:

-plik->preferencje->ustawienia zaawansowane->włącz przepalanie (overburning) - zaznaczasz, a czas ustawiasz na… 84 minuty powiedzmy :slight_smile: tak powinno byc bezpiecznie i film powinien sie zmiescic

pozdro :smiley:

EDIT: znowu ktos odpowiedzial zanim ja naskrobałem :stuck_out_tongue:

grand dzięki zaraz bede testował ten program do cięcia, berbeluh o żadnym obrazie nie ma mowy, a do nagrywania obrazów polecam Alcohol 120% 8)

VCd mozna “zrobić” na różne sposoby… mozna nagrac bezposrednio na plyte… lub zrobic obraz plyty ktory zazwyczaj zajmuje “troche” wiecej niz źródłowy plik *.avi

tak wiec jesli sie nie miesci… to prawdopodobnie jest to obraz plyty, ktory przy nagraniu plyty z obrazu powinien sie zmiescic…