Cięcie, łączenie filmów wideo bez renderingu - Freeware

Witam,

Poszukuję programu freeware którym będę mógł na szybko wyciąć jakiś kawałek z widea lub połączyć ze sobą 2 widea bez renderowania.

Posiadam Sony Vegasa 9, spisuję się nieźle ale tylko do filmów które wymagają dużej edycji ponieważ zanim się coś zrenderuję w FullHD to chwile trwa…

Ja zazwyczaj wycinam tylko kawałek początku widea i jest dobrze.

Format jaki musi obsługiwać ten program to musi być “MP4” filmy moje są nagrywane w FullHD więc niech ten program po przycięciu nie zepsuję mi jakości :wink:

Proszę o szybkie odpowiedzi.

Ja we własnym zakresie korzystam z Virtual Dub i Media Coder. Obydwa są bezpłatne.

A czy trzeba czekać aż się zrenderuję jak w Sony Vegasie, bo jak mówiłem renderowania nie chcę ;P?

Przy wycinaniu i wklejaniu w Mediacoder nie renderuje tylko musisz najpierw zaznaczyć opcję: kopiuj Video i kopiuj Audio, żeby program wiedział, że nowy obraz ma być tylko uciętą kopią. W ten sposób jakość zostanie zachowana oryginalna.

Czytałem komentarze na temat najnowszej wersji tego MediaCodera i nie są za dobre…

Jaką posiadasz wersję?

2011 R5 build 5152

Zresztą przecież możesz sobie ściągnąć i spróbować go na jakimś krótkim filmiku. W sumie to tylko w ten sposób się przekonasz czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

A możesz mi mniej więcej opisać jak zapisać ten film? Bo zaznaczyłem tam czas rozpoczęcia widea i zakończenie ale jak to zapisać?

Tak jak na poniższym obrazku.

Mała instrukcja

Przepraszam za jakość zdjęcia.

Wszystko pięknie gdyby nie to że jakość po zapisaniu - tragedia…