Cięcie się GTA IV z Windows 7 64bit

Witam. Mam taki problem że po instalacji Windowsa 7 64bit Gta IV zaczęło się tak ciąć że nie da się grać. W Windows XP 32bit nie miałem tego problemu. Mój sprzęt to Ati Radeon HD 5700 1GB, Amd Phenom 9500 Quad 2,2GHz, DDR2 2GB 667MHz, 500 GB HDD. Wiem że mam trochę słaby RAM ale w Windowsie XP to nie przeszkadzało.

Ram może być tutaj właśnie przeszkodą.

Miałem podobny problem ze swoim GTA IV. Na XP nie ścinało się, a na 7 potwornie zaczęło się ścinać (Nawet przy najbardziej minimalnym ustawieniu). Moim rozwiązaniem była instalacja patcha 1.0.4.0.

P.S. : Też mam 2 GB DDR2

Gdzieś na tym forum mówili o wyłączeniu dziennika zdarzeń.

Właśnie. Zapomniałem dodać że też zmniejszałem ustawienia i to samo. Spróbuje z tym patchem.

Jak to nie pomoże to tylko dodanie 2gb ram ci pomoże

Choć sam jak miałem gta 4 to właśnie instalacja patchów poprawiała wydajnośc

Zmień ustawienia dźwięku bo przy tej grze to pomaga. Start -> Panel Sterowania -> Dźwięk -> Odtwarzanie -> Głośniki -> Właściwości -> Zaawansowane -> Format Domyślny -> Ustawione jest na 24 bitowe 48000 Hz (jakość studyjna). Zmień na 24 bitowe, 96000 Hz (jakość studyjna).

Ale w opcjach gry mam tak ustawione że nawet nie wykożystuje tych 2gb ramu.

W opcjach gry jest chyba wykorzystywanie karty graficznej:P

Dla tej gry nigdy ramu nie za mało …

trochę kiepsko jest zoptymalizowana:P

Jeśli masz najnowszego patcha i się tnie to masz lipe, 7 bierze około 10-15 klatek w stosunku do Xp, a że GTA się tnie to też żadna nowość :smiley:

Może spróbuj zaktualizować sterowniki directx i karty graficznej:P

Może to coś pomoże :smiley:

Ciekawe czy uruchomienie gta 4 w trybie zgodności z xp coś da:P

Nic nie da 2 GB RAM-u na windows 7 + gta4 to za mało i tyle. Dokup ram albo zmień na XP.

Witajcie,

To ja dodam od siebie, gdyż miałem identyczny przypadek. Po przejściu z Win XP na Win 7 x64 GTA 4 zaczęło się ciąć, tekstury się nie ładowały itp. Gdy dołożyłem 2 GB RAM (W sumie 4 GB) GTA zaczęło działać płynnie i normalnie można grać. To tyle ode mnie w tej kwestii, a i koniecznie najnowszy patch wgraj (optymalizacja gry).

A właśnie coś zobaczyłem dlaczego na 2gb ram zainstalowałeś Windows 7 64 bit

Gta 4 pewnie na 32 bit lepiej chodził:P

Mój kolega ma gorszy sprzęt trochę od ciebie i na Windows 7 32 bit miał 40 klatek :]

Głupoty.

Rozwiązanie:

gta-zacina-sie-pare-sec-t430283.html

Sorki za zapłon. Nie było mnie przez jakiś czas. W każdym razie zmieniłem na XP. A Win 7 64bit zainstalowałem dla tego bo procesor ogarnia taki system. To tyle. Dzięki za takie zainteresowanie moim problemem. W każdym razie podpowiedzi przydadzą się na przyszłość bo napewno będe jeszcze miał Win 7.