"Cięcie się" komputera

Od pewnego czasu dzieje się taka rzecz: komputer się wiesza. Wygląda to jak brak pamięci, tyle, ze nigdy tak nie było. Ponadto od czasu do czasu zawiesza się, wyskakuje bluescreen z napisem o błedzie. Podczas ponownego restartu wyskakuje napis: Błąd odczytu dysku. Z czego to może wynikać? Czy może z zbyt dużej temperatury (sprawdzałem w BIOSie w trakcie wieszania - CPU 47*C, a nazwa urządzenia niżej - 46*C)?

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam, jeśli zły dział.

Sprawdź dysk na bad sektory, np HD Tune (zakładka error scan)

Sprawdź także jego wydajność oraz informacje SMART (zakładka health w programie)

Możesz też skorzystać z narzędzia producenta dysku (szukaj na jego stronie).

PS na wszelki wypadek Drugi link

Co to za błąd, jaki kod? Jaki Masz zasilacz (moc+producent) oraz konfiguracje komputera? Sprawdź pamięć pod kątem błędów. Tutaj przyda się programik memtest86

Została przerwana ważna czynność i system musi zostac zamkniety.

Zobacz, czy Masz plik minidump i daj wyciąg z niego (np na wklej.org): http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

Na “niebieskim ekranie” kod błędu podawany jest w dolnej części i ma on postać 0x0000… (0x…,0x… 0x…, , 0x…).

Mam nawet kilka takich plików… Tylko chyba żaden z dziś…

I jak to skopiować, jeżeli zablokowany jest prawy klawisz?

Podałem Tobie link jak ten plik odczytywać (jeżeli nie ma ich zbyt dużo to możesz wrzucić odczyty na jakiś serwer i podać linki). Jak pojawi się następny “niebieski ekran” to daj wyciąg z pliku. Teraz sprawdź ten dysk. Dodatkowo możesz użyć polecenia chkdsk x: /R (gdzie x to partycja do sprawdzenia). Więcej o tym narzędziu

Już zrobiłem tym do dysku - jeden czerwony kwadracik jest. Pamięc też dobra.

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 15:10 został dopisany post przez plunio7

I rejestr również.

Ten czerwony, to bad sektor. Spróbuj naprawy: HDD Regenerator

Doszedłem do takiego wniosku, że to wina kabelka SATA. Ilekroć się zawiesi i przy uruchamianiu komputera wysokczy “Błąd odczytu dysku”, otwieram obudowę, wyjmuje ten kabelek przy połąćzeniu z dyskiem podmucham, by oczyścić z kurzu, wkładam i działa. Sądzę więc, że muszę zmienić kabelek. Jeśli to nie pomoże to znaczy, że ze stykami dysku jest coś nie tak i pewnie trzeba będzie wymienić dysk.

Miałem kiedyś ten sam problem . Zrób tak :

Wyczyść go całego od środka oczywiście RADIATOR !wiatraczki , teraz nie pamietam jeszcze taśmy zmieniałem do hdd .

To nic nie pomoże przekładanie kabli , sam tak robiłem i myślałem co jest .

Myślę że pomogłem.

Edit: dysk masz zapewne sprawny . dla pewnosci sprawdz go u kogos podepnij go . Ja tez mialem sprawny hdd , chociaz i tak wymienilem bo mialem 40 gbA teraz 160 ; ) spokojnie kabelki zapewne masz w pozadku

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif