Ciekawe rozszerzenia do Chrome

Jeśli znacie jakieś fajne rozszerzenia do przeglądarki Chrome, napiszcie :slight_smile:

Ja korzystam z takich:

AdBlock

wyłączanie reklam

SmoothScroll

płynne przewijanie stron (można dowolnie dopasować - efekt najlepiej wygląda kręcąc rolką)

Turn Off the Lights

przyciemnianie stron (idealne do oglądania filmów w małym okienku)

Easy Youtube Video Downloader

dodatkowe przyciski pod filmem na YouTube, do ich pobierania

Ja korzystam z Password Generatora (wiadomo do czego :slight_smile: )

i Privoxy do blokowania reklam (AdBlocki i tego typu programy dla chrome tylko ukrywają reklamy które i tak musisz ściągnąć co spowalnia ładowanie strony).

MouseStroke - gesty myszy do obsługi stron :slight_smile: nieodłączny komponent każdej przeglądarki

Chromium Wheel Smooth Scroller - wydaje mi się, że sprawuje się lepiej od SmoothScroll

Click&Clean - automatyczne czyszczenie historii przy zamykaniu przegladarki

Muszę przyznać że ten Chromium Wheel Smooth Scroller jest świetny. Będzie stałym gościem u mnie :slight_smile:

-Chromepad - czyli notatnik w przeglądarce, gdy chcemy coś szybko zapisać, a nie chce nam się szukać np. Notatnika windowsowego.

-ChromeReload - możemy ustawić, co ile ma się odświeżać dana strona (od 5 sekund do 30 minut).

-Downloads - button, dzięki któremu przechodzimy od razu do karty plików pobranych.

-Session Manager - zapamiętuje daną sesję.

-SpeedDial - znana mozaika z Opery czy Safari.

-Stop Autoplay for YouTube - świetny dodatek, zatrzymuje automatyczne odtwarzanie filmu, ale pozwala buforować.

-Screenshot stron www - Webpage Screenshot - wiadomo o co chodzi.

-Fast YouTube Search - czyli przycisk, który działa jak wyszukiwarka google, ale wyszukuje na youtube

ja dopisze od siebie SearchPreview for Google - dodaje miniaturki stron do wyników wyszukiwania

A ja dopiszę 3 :slight_smile:

  • MK UndoCloseTab - do przywracania kart,

  • Ultimate Chrome Flag - pokazuje dane strony: gdzie serwer leży, jaki PR, “notowania”

  • WOT - dla bezpieczeństwa :stuck_out_tongue:

A nie wystarczy w ustawieniach tego zrobić?

Opcje > Podstawy > Po uruchomieniu > Ponownie otwórz ostatnio otwarte strony

Nie.

MK UndoCloseTab służy do przywracania zamkniętych kart w trakcje sesji (podobnie jak w przeglądarce Opera).


Dwa inne rozszerzenia: Flash render quality oraz Minimize Chrome to tray.

Witam serdecznie, mam pytanie. Czy znacie jakieś rozszerzenie lub sposób, aby udostępnić w Google Chrome funkcję zabezpieczenia hasłem dostępu do haseł. Ta funkcja jest w Firefoksie i Operze.

  1. Czy jest jakieś rozszerzenie, które powoduje, że wyszukiwanie jakiejś frazy poprzez Ctrl + F odbywa się tak jak w Operze. Chodzi mi o ten przyciemniany ekran w czasie szukania.

A nie prościej użyć skrótu Ctrl+Shift+T?

Tylko, że to ma zastosowanie do ostatniej zamkniętej strony, a tu może chodzić o otwarcie karty zamkniętej trochę wcześniej. Poza tym ode mnie jedno rozszerzenie:

Clickable Links - działa jak Linkification w Fx - zamienia nieklikalne linki na klikalne. Dla mnie niezbędne.

Obecnie nie ma takiej możliwości w Google Chrome.

Zgadza się.

To zamieszczę rozszerzenie:

Chrome Link Checker - sprawdza czy linki na rapidshare, hotfile itd. są/nie są aktywne.

Czy istnieje jakieś rozszerzenie do Chrome które pokaże suwak rozwijania historii obok paska adresu, tak jak w pozostałych przeglądarkach. Fakt, że jest to szybkie uzupełnianie adresów, jednak dla mnie niezbędny jest ten suwaczek.

Jest coś w tym rodzaju: https://chrome.google.com/extensions/de … oacemdhjjm

Może być?

Jasne, dziękuję bardzo :-D. Troszeczkę denerwuje mnie, że wybrany adres z listy otwiera się w nowej karcie, w opcjach nie można tego wyłączyć.

A znasz może rozszerzenie, które by umożliwiło konfigurację otwieranych kart za pomocą środkowego przycisku myszy. Otóż jak klikam kółeczkiem na adres, to otwiera się obok nowa karta, ale nie przenosi mnie na nią automatycznie. Właśnie chciałbym, aby tak się robiło.

Tylko to znalazłem: https://chrome.google.com/extensions/de … jmacjlacla

Dziękuję, właśnie o takie coś mi chodziło :-D. Byłoby super gdyby jeszcze dało się jakoś ustawić, aby nowe karty nie otwierały się obok karty aktywnej (tej w której jestem). Bardziej podoba mi się tak jak to miałem w Firefoksie lub Operze. Otwierały się zawsze na końcu, czyli po ostatniej utworzonej.

@down:

Dziękuję :smiley:

No to masz: https://chrome.google.com/extensions/de … peedjbmjgi

Jakie rozszerzenie wprowadzające gesty myszy polecacie? Testowałem jakieś, ale nie działały gesty w pustej karcie.