Ciekawostka o Windows Phone 7 Mango


(Maurice) #1

W nowej wersji systemu Windows Phone 7 Microsoft wprowadził sporo zmian. Od teraz aplikacje mogą wykorzystywać multitasking, notyfikacje, obranace kafelki na ekranie głównym i parę innych rzeczy. Ciekawe, jak szybko pojawią się w markecie nowe aplikacje które wykorzystują te funkcje.

Dla zainteresowanych polecam filmik (po ang. :frowning: ) o tych nowych opcjach w Mango: http://channel9.msdn.com/Blogs/Windows- ... dows-Phone

Jeszcze się tam na marginesie zapytam - czy miał ktoś z was okazję bawić się w pisanie aplikacji na WP7? Z tego co zacząłem czytać to wcale to nie jest bardzo trudne, zacząłem oglądać fajny kurs http://www.codeguru.pl/Static/WP7Dev.aspx. Jeśli ktoś z was miał z tym doświadczenie, to proszę o info jak się do tego zabrać w praktyce i w ogóle jak długo trwa stworzenie pierwszej sensownej aplikacji? :slight_smile:


(mktos) #2

5 minut. Tylko trzeba mieć pomysł. Później trochę czasu zajmuje dopieszczenie aplikacji co najwyżej :slight_smile:

A jak się zabrać? Instalujesz Windows Phone 7 SDK i gotowe. Samo instaluje okrojone Visual Studio, emulator i inne narzędzia, są gotowe podstawowe szablony aplikacji. Siadasz i piszesz.

Aplikacje dla Mango powinny pojawić się tuż po oficjalnej premierze - system w wersji beta dla developerów już trafił do nich, mogą pisać aplikacje i je testować, więc pewnie są w zanadrzu czekając tylko na premierę Mango.


(Maurice) #3

Wydaje się super :slight_smile:

A to okrojone Visual Studio to pewnie wersja Express, wystarczy do napisania aplikacji? Kiedy będzie warto zastanowić się nad pełną wersją Visual Studio?


(mktos) #4

Tak, to wersja Express specjalnie dla WP7. Wystarczy spokojnie do napisania aplikacji.

Pełna wersja Visual Studio potrzebna jest tylko, jeżeli tego potrzebujesz - jeżeli potrzebujesz możliwości pisania w innych językach niż C# (np. C++ - ale to już nie dotyczy WP7), jeżeli potrzebujesz jakiś automatycznych testów, integracji z systemami zarządzania wersjami i tym podobnych rzeczy.

BTW - aplikacje dla Mango będą mogły wchodzić do marketu chyba od sierpnia, we wrześniu pojawią się telefony z WP7.5, a potem pójdzie aktualizacja dla starszych telefonów. Czyli w momencie wprowadzenia Mango już aplikacje dla niego powinny spokojnie być.