Ciekawy i wydajny smartfon? potrzebna porada!

 witam,potrzebuję się poradzić w sprawie wydajnego smartfona,podpowiem czego oczekuję pod tym pojęciem,chodzi mi o urządzenie,które będzie działać płynnie,nie ma prawa się zacinać,nie musi mieć nie wiem jakich fajerwerków,ale powinno pracować stabilnie,tak pracować,bo choć nie przepadam za smartfonami,to muszę taki mieć do pracy,chodzi o stałą łączność z netem do przeprowadzania ankiet,wśród pracowników,nie mam sprecyzowanego wyboru,dlatego chcę poczytać co proponujecie,a dodam jeszcze,że poza stabilną pracą,urządzenie musi mieć europejski serwis i gwarancję(choć jeśli będzie używane to może być pozostałe tylko kilka miesięcy gwarancji),więc powinno być od uznanych producentów,raczej nie egzotyczne nowinki 

i fajnie gdyby było niedrogie,bo choć mogę trochę naciągnąć budżet,to wolałbym się zmieścić poniżej 5 setek,słyszałem,że smartfony od Microsoftu są stabilne i można je niedrogo kupić,ale podobno też urządzenia z androidem mogą być stabilne o ile wersja androida jest w miarę nowa,a android czysty,niebrandowany,lub zbliżony do czystego,co uważacie za lepszy wybór?  

czekam na propozycje  

w miarę niedrogo i stabilnie ma być