Cieknący olej spod silnika Rover 75

Witam,
Pewnego dnia zobaczyłem, że pod silnikiem mam czarna plamę.
Udałem się do mechanika w celu zdiagnozowania problemu. Ciężko było coś znaleźć, ale okazało, się, że jest uszkodzona odma oraz pęknięty kolektor.
Wymieniliśmy te rzeczy, pojeździłem 2 dni i znów moim oczom ukazały się plamy. Ale tylko od strony kierowcy. Zaglądam pod spód, a tam cały bok czymś obsikany.
Macie może pomysł co to jest? Skąd to może wyciekać?

Z turbina jest ponoć wszystko w porządku, nic jej nie dolega.

Zrobiłem także zdjęcie, które dodaje.

Pozdrawiam!

Umyłbym porządnie myjką ciśnieniową i wtedy obserwował, tylko nie za dwa dni tylko częściej. Nierzadko się ten sposób sprawdza.

2x było wszystko czyszczone benzynką…

I dalej nie wiadomo skąd cieknie…

wymieniałeś może filtr oleju ?

Tak.
Musiałem wymienic olej, przejechane było 12 tys na nim. I myśleliśmy, że jak się wymieni odmę na nową i kolektor to nie będzie już problemów dlatego wymieniliśmy i olej i filtr.

dałeś uszczelkę a może źle dokręciłeś. sprawdź tam

Uszczelki były wymieniane.
Wszystko jest dokręcone, to nie ja wymieniałem tylko znajomy w warsztacie. Stałem nad nim i obserwowałem co robi :crazy_face:

a uszczelkę posmarował olejem ?

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia. Nie zwróciłem na to uwagi

Zmienić mechanika. Mój mechanik, gdy u mnie ciekło, wyczyścił silnik z zabrudzeń i sprawdzał na czystym silniku skąd cieknie. Wówczas okazało się, że uszczelka pod głowicą do wymiany. Po wymianie uszczelki nic nie ciekło. Inny razem do wymiany była uszczelka na zaworach. Skoro mechanik nie był w stanie stwierdzić skąd cieknie i po naprawie problem nadal występuje, to zmień mechanika.