Ciemne pasy po bokach przy roździelczości natywnej monitora

Witam. posiadam 7 RC1. Karte graficzną Geforce 8800 GTX. Monitor Samsung natywna rozdzielczość 1280x1024

I problem mój polega, że gdy włączę natywna rozdzielczość monitora to mam dwa ciemne pasy po bokach przy innych rozdzielczościach jest ok. Na żadnym innym systemie nie miałem takiego problemu.

Pozdrawiam Serdecznie

Wnuczus

Nie masz na wyświetlaczu przycisku autoregulacji?

Mam ale ona nic nie daje niestety monitor uznaje że jest wszystko dobrze

Hmm… ewentualnie można “ręcznie” rozciągnąć na lewo i prawo, ale to może nie dać dobrego efektu. Masz zainstalowane sterowniki NVidii te które zaproponował WU czy ściągałeś najnowsze z ich strony? Ja miałem te które proponował WU (trochę starsza wersja) i po ściągnięciu najnowszych ze strony NVidii miałem obraz przesunięty trochę do góry, co prawda autoregulacja to poprawiała, ale działało tylko do czasu jak włączyłem coś pełno ekranowego w innej rozdzielczości, po powrocie do pulpitu znów miałem to przesunięcie, więc cofnąłem do tych z WU (mają certyfikat Microsoftu, czy jak tam to się nazywa). Pamiętajmy, że sterowniki dla W7 też są na tą chwilę w fazie rozwoju, trzeba czekać na nowsze wersje.

Przed zainstalowaniem sterowników miałem tak samo.Więc myślałem, że stery od nvidii pomogą ale nie.

no mam ten sam problem moja domyslna rozdzielczosc monitora to 1680 a jak w grze ustawie inna to mam pase czarne z 4 stron i maly kwadrat na srodku o wielkosci 8cali mniej wiecej,nie mozna w panelu nvidi zmienic skalowania monitora i to jest chyba ten problem po ,ch…j dawaja sterowniki skoro nie sa gotowe,jak ktos zna rozwiazanie stawiam mu browar,pozdro

Dodane 16.05.2009 (So) 4:11

dobra panowie .kombinoalem kmbinowalem i rozwiazalem problem,nalezy kilknac na wlasciwosci pliku exe od jakiejs gry i w zakladce compatibility zaznaczyc opcje "disable display scaling on high dpi settings’ i w razie czego ustawic na kompatybilnosc windows vista service pack 2 ale to jest zbedne najwazniejsza jest ta 1 opcja.pozdrawiam =D>