Ciemny obraz przy ogladaniu filmów

Proszę o poradę.Podczas odtwarzania filmów na kompie jest dość ciemny obraz bez wzgledu na zastosowany program do odtwarzania.Obraz poprawia się jedynie wtedy gdy wejdę na panel sterowania nvidia ale po wyjściu obraz znowu wraca do poprzedniego.Dodam,że mam podłączony telewizor do kompa a obraz przesyłany z kompa na telewizor jest zawsze ok.

Próbowałeś reinstalu sterów do grafy?

;|

każdy porządny odtwarzacz filmów na eaualizer video.

polecam GOM Player’a. Jak zainstalujesz, to w domyślnym skinie masz na dole pasek funkcji. Druga ikonka od prawej to exualizer wideo. kliknij w to i pierwszy suwak od góry, to jasność.

Jakiś czas temu robiłem reinstalkę a przed nią był ten sam kłopot z obrazem.

A w sterownikach NVIDIA nie masz czasem czegoś namieszanego? Np ustawień dotyczących odtwarzania filmów? Jaki masz monitor? Moim zdaniem problem leży albo w ustawieniach NVIDIA albo w monitorze, ale żeby rozważyć tą 2 opcję muszę znać model monitorka.

Pozdrawiam

Zobacz jeszcze czy w VLC będzie inaczej odtwarzać.(ma własne wbudowane kodeki, więc będziemy wiedzieć czy to nie ich wina).

Monitor LCD LG FLATRON L1919S 19cali. Filmy odtwarzałem na :quick time player,windows media player,nero show time,avs dvd player,vlc media player,media player classic,jet audio i dvd power.Na dvd power obraz jest dosyć niezły choć jak dla mnie troszkę jeszcze mu brakuje.Niestety na pozostałych jest zbyt ciemny.

To przecież napisałem. Skoro w filmach ci tak się tylko dzieje, to go sobie rozjaśnij :wink:

Podałem ci sposób jak to się robi w GOMPlayerze. W JetAudio jak uruchomisz film na pełnym ekranie i przejedziesz kursorem na dół ekranu, to pokaże ci się pasek menu. Z Prawej strony masz 4 suwaki do regulacji obrazu.

Chłopcze zlituj się. Przecież nie będę Ci pisać, jak się konfiguruje wszystkie odtwarzacze. A jeśli problem dotyczy nie tylko filmów, a całego systemu, to rozjaśnij monitor.

Spróbuj w BestPlayerze 2(dostępny na vortalu).Masz tam suwaki odpowiedzialne za jasność, a swoją drogą bardzo dobry odtwarzacz.

Miałem dokładnie to samo, na żadnym z odtwarzaczy nie dało się rozjaśnić obrazu, dopiero zainstalowanie kodeków FFDShow rozwiązało problem. Po zainstalowaniu tych kodeków należy w FFDShow uruchomić Video Decoder Configuration i tam można w zakładce TRAY ustawić j. Polski. Potem trzeba zaznaczyć i kliknąć LPM w Własciwości i otworzy się ramka z konfiguracją obrazu. Tam można za pomocą suwaków ustawić odpowiednią jasność, kontrast i RGB. Później tylko kliknąć > Zastosuj i OK.

Już sobie poradziłem.

kamil - synku twoje rady są dosyć śmieszne.Pozostałym osobą dziękuje za porady.