Ciemny obraz w PC

witam W komputerze robi się czasami czarny ekran nie tylko w grach ale przy przeglądaniu komputera. Sprawdziłem PC , wyczyściłem wszystkie wentylatory a tak czasami się robi czarno.

Ja również witam nie tylko w grach

Też tak mam, zwłaszcza jak się wygasi.

I jak tam, ok?

No ale tego, to już nie rozumiem. Wyczyściłeś wentylatory, a nadal czarno??
:wink:

No dobra, pożartowałem sobie trochę, ale chyba nie przystoi, a może nawet nie powinienem. Tak więc do rzeczy.
Opisz problem szerzej, bo teraz to naprawdę nic nie wiadomo. Nie wiadomo jaki komputer (wszystko; procesor, chłodzenie, płyta główna, pamięci, zasilacz, karta graficzna), no i jakie gry, jaki monitor i… jaki kabel je łączący. Bo to wszystko może mieć znaczenie.

znajde ?

Opis

NOWOCZESNY I WYDAJNY KOMPUTER GAMER 2022 8x 4.0 GHz

W komputerze zainstalowany jest Bardzo wydajny procesor Ryzen 7 1800X + Karta graficzna GTX 1050TI 4GB DDR5

  • System operacyjny WINDOWS 10 Professional 64bit PL (pełna, dożywotnia licencja elektroniczna)
  • W komputerze zainstalowany jest najnowszy procesor RYZEN 8 RDZENI
  • Szybki Dysk - SSD 480 GB
  • Bardzo mocna karta graficzna nVidia GTX1050TI 4GB DDR5
  • System operacyjny WINDOWS 10 Professional 64bit PL (dożywotnia licencja elektroniczna)
  • Monitor LED 24 " Z ZAKRZYWIONYM EKRANEM Full HD

PARAMETRY I ZALETY:

  • Procesor AM4 Ryzen 7 1800X 8x 4.0 GHz
  • Grafika nvidia GTX 1050Ti 4GB DDR5
  • (bardzo dobra wydajność w grach oraz filmach HD)
  • Płyta główna z USB 3.0, SATA 3, HDMI, DVI
  • Pamięć RAM: 32GB DDR4 2666 MHz
  • Dyski SSD 480GB SATA 3
  • Karta dźwiękowa Realtek® ALC 662 6-Channel High
  • Mocny i wydajny zasilacz 650W (14cm SILENT)
  • STYLOWA I NOWOCZESNA OBUDOWA GAMER 2022
  • SYSTEM WINDOWS 10 – ZAINSTALOWANY I GOTOWY
  • MONITOR LED 24" FULL HD CURVED
  • SZYBKA realizacja 24h/48h,
  • Atrakcyjne 3 gratisy
  • ORYGINALNY SYSTEM WINDOWS 10 64bit PL – ZAINSTALOWANY I GOTOWY

No wybacz, ale to jest marketingowy bełkot.
Ani procesor nie jest najnowszy (a wręcz przeciwnie), ani karta graficzna nie jest „bardzo mocna” (a wręcz przeciwnie), a skoro tak, to i cała reszta - podejrzewam - podobnie.
Co dalej? Ja nie wiem, może ktoś inny wydobędzie więcej sensowniejszych i przydatnych informacji i będzie miał jakiś pomysł.

W pierwszej chwili pomyślałem że może był on kupiony ~5 lat temu. Wtedy faktycznie był w miarę świeży. Ale jak zobaczyłem fragment GAMER 2022 8x 4.0 GHz i OBUDOWA GAMER 2022 to zwątpiłem :wink:

Najprostszą rzeczą jaką możesz zrobić to sprawdzenie kabla łączącego monitor z kartą graficzną. Strzelam że masz monitor podłączony za pomocą HDMI więc sprawdź czy jest on dobrze podłączony, zarówno od strony karty jak i monitora. Najlepiej wyjmij i dociśnij dokładnie wtyk.

ma dopiero 1,5 lat :wink:

Może być też tak, że ten mocny i wydajny, czternastocentymetrowy zasilacz nie daje rady. Chociaż jak przy samym przeglądaniu komputera tak się dzieje…

Nie tylko zainstalowany, ale jeszcze gotowy. Warto;)

…ok

Zapewne stąd:

nie zauważyłem

To może być zasilacz, w każdym razie.

Sam więc widzisz - kupiłeś towar który nie jest nawet zgodny z (krzykliwym) opisem. Nie jest ani nowoczesny ani wydajny w porównaniu do 1,5 rocznych, nowych komputerów. Jeśli jeszcze zapłaciłeś za niego stosownie niewielkie pieniążki to spoko, pół biedy. Ale jeśli dałeś za niego faktycznie jak za „nowoczesny, wydajny komputer GAMER 2022” to… :wink:

1750 zł

Dzięki, ale nie bardzo wiem w jaki sposób pomogłem w rozwiązaniu problemu poprzednim wpisem. :wink:

Może zrobił zwrot sprzętu i się problem „naprawił” - monitor nic nie wyświetli aż nie podłączy nowego PC.

na tamte czasy był dobry PC a z czasami PC się starzeje

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.