Cień Czarnobyla - mało fps na Win7x64

Witam, mam problem z grą Cień Czarnobyla na Windows 7 x64. Problem polega na tym, że mam tragicznie mało fps, pomimo że gra powinna chodzić płynnie. Mój komp - Athlon 6000+ (3.1GHz), 4GB RAM, Radeon 4850 512MB. Zainstalowane najnowsze sterowniki do k. graficznej, zaktualizowany DirectX, komp często defragmentowany i skanowany. To co jest dość śmieszne, to fakt że na XP czy Win7 x86 gra chodziło bardzo płynnie, bez żadnych spadków fps. Dopiero po instalacji wersji 64bitowej mam takie problemy. Nic nie dało ustawienie trybu zgodności… Proszę o pomoc.

Starsze gry tak maja u mnie tez np carbon na 7 x86 znacznie płynniej chodził niż na 7 x64

ale niestety musiałem sie przenieść 12 gb ramu nie da rady uciągnąć x86 ;p

No gra została wydana w roku 2007 - 3 lata z hakiem, nie przesadzajmy, że jest aż taka stara. Jeśli gram w Counter Strike 1.6, który ma już lat ponad 10, to samo Heroes 3, to czemu mam takie śmieszne problemy z Cieniem Czarnobyla…

Gra została napisana pod system Windows XP SP2. Ustaw zgodność z tym systemem. Zainstaluj wszystkie dostepne Patche ze strony CDProject. Może to pomoże.

ale gry zwykle sa na x86 stad różnica w działaniu na x64

jak grasz w starsza gre z 2007 roku to działa ona w trybie emulacji x86 stad spadek wydajności nic na to nie poradzisz morze jakieś pache ale wątpię

Dodane 06.12.2010 (Pn) 12:34

podam ci przykład

Cryasis na x86 wolniej działa bo nie morze gra zając więcej niz 2 gb pamięci jak przekroczy to wywala blad ;p

Na x64 dziala znacznie szybciej

Dlaczego bo jest dobrze napisana !!

Spadki wydajności w grach sa spowodowane zla jakością pisania gry Często bugi itp

Tak jak kolega wyzej gra nie byla pisana na 7 a o x64 to juz wogule dla tej gry to Kosmos

Jak tak strasznie tobie zle z tym proponuje przesiadkę na x86 jak ci nieszkodna 768 mb ramu bo tyle będziesz miał mniej

Adus02 napisał:“Jak tak strasznie tobie zle z tym proponuje przesiadkę na x86 jak ci nieszkodna 768 mb ramu bo tyle będziesz miał mniej”

U mnie system Windows 7 HP 32 bit wykrywa 3.5 GB Ramu, więc straci tylko 0,5 GB.

pOWIEM WAM /cenzura/ PRAWDA nalezy zainstalować patch na system x32 i wykrywa do 14 gb ram działa testowałem na laptopie z 8b ram i wszystko dziąła jak należy jak cś dam link na pw

Dodane 06.12.2010 (Pn) 14:03

Link http://www.wrzuc.to/tyD7Oas3.wt lub ten http://www.przeklej.pl/plik/4gb-rar-0005j458i40i

wciskamy przycisk wyswietla sie okno CMD ,wpisujemy “Y” pozniej “ENTER” i mamy restart, wybieramy opcję pierwszą i cieszymy sie pełną mocą ramu. :smiley: .

Pozdrawiam

I powinno przy uruchamianiu systemu pojawić się windows 7 128gb ram uruchamiamy ten Ściągami vista boot pro i kasujemy z boot listy starego windowsta windows 7 128gb ram ustawiamy na domyślny

Dodane 06.12.2010 (Pn) 14:06

Ściągnij moje linki i zobaczymy

koksie :wink:

Dodane 06.12.2010 (Pn) 14:07

Lub można inaczej zainstalować windows 7 surnise konfigurator i tam jest odblokuj 4gb ram i więcej :wink:

?Nie prawda testowałem na grach i był wzrost pamięci najlepiej polecam te 1 linki działa i ocena za klasyfikacje ramu była 5,0 przed a po 7.9 :wink: więc ?

Działa Działa dzieki rafal125 :wink: wykrywa cały ram :wink:

nie da sie odblokoiwac nawet jak wykryje 4 gb adresuje tylko 3,25 gb

wiec lipa z tego pach itp a pisac moze sobie i 128 jak korzysta tylko z 3,25

to jest virus nie sciągajcie tego http://www.virustotal.com/file-scan/rep … 1291643003

A patche do gry masz wgrane ? U mnie na HD4870 Cień Czarnobyla chodzi nawet szybciej na x64 niż na x86. Najlepiej mieć XP x64 lub 7 x64 bo na tych dwóch systemach gry mają najwięcej FPS.

Po 1 to nie moja wstawka nie chcesz nie pobieraj jestem na tym forum od 2006 r więc po co mam oszukiwać ?

po 2 poczytaj o tych trojanach :wink:

Ok, panowie i panie, a teraz rzecz bardzo dziwna. Gra ogólnie mega się tnie na full detalach i rozdzielczości 1680x1050 - ogólnie mam istny pokaz slajdów. A teraz sztuczka - zmieniam rozdzielczość na 1400x900, nadal przy full detalach i z jakiś 10fps mam stałe 70… W czym rzecz bo ja ogłupiałem? Bo przecież między jedną a drugą rozdzielczością nie ma aż tak wielkiej różnicy, a w ilości fps jest i to rzędy z 60 klatek. O co chodzi?

EDIT: Problem rozwiązany - zainstalowałem starsze sterowniki do karty graficznej (w moim przypadku wróciłem z 10.11 do 10.9) i działa idealnie na najwyższej rozdzielczości i full detalach. Swoją drogą jak to jest - człowiek dba o to, aby mieć najnowsze oprogramowanie, dba o aktualizacje do karty graficznej itd. a potem są takie jaja, że mam 10fps, mimo że wcześniej było 70… Masakra. No nic, można zamknąć.