Cienie na pulpicie

witam podikonami pulpitu pokazały mi sie jakies niebieskie cienie troche mnie to wkuża ,nie wiem jak je usunąć .moze ktos ma jakiś pomysł

  1. PPM na Mój Komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność>ustawienia -> zaptaszkuj użyj cieni dla etykiet pulpitu -> OK

  2. PPM na pulpicie -> właściwości -> pulpit -> dostosuj pulpit -> sieć web -> usuń wszystko prócz moja bierząca strona główna -> OK

…a tak poza tym to nie ten dział

i mam tak wszystko odznaczone i nadal ikony pulpitu podswietlone

no właśnie chodzi o to żebyś [jak powiedział scripter] zaptaszkował “użyj cieni dla etykiet pulpitu”

Masz zaznaczyć a nie odznaczyć. To duża różnica ! #-o

Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także. .

:slight_smile:

avidawid

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu, nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó) oraz popełniając błędy gramatyczne. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.