Cienka czerwona linia na monitorze

Witam.mam problem jak w temacie.jakiś czas temu pojawiła sie taka linia tyle że w kolorze niebieskim(jak piksele)…potem znikła.dziś pojawiła się znowu,tym razem czerwona.co może być przyczyną?karta graficzna ma 1,5 roku nvidia gforce gt440,monitor ma ok 10 lat,samsung lcd.załączam zdjęcie monitora.zdjęcie monitora http://www.fotosik.pl/zdjecie/c715351318df2e81

 

A dlaczego uważasz że to problem z oprogramowaniem?

Po prostu monitor Ci pada.

chcę się dowiedzieć jaka może być przyczyna,myślałem że może być to związane z kartą lub sterownikami lub kablem.

Ciągle nie rozumiem w takim razie dlaczego założyłeś temat w tym dziale.

Skoro masz takie podejrzenia, to podłącz monitor innym przewodem - sprawdzisz przewód; do innego źródła obrazu - sprawdzisz kartę graficzną.

Zrób to co  Areh radzi możesz podłączyć kompa do tv lub do innego monitora jak masz taką możliwość. 

Na 99,9% uszkodzony monitor, ale skoro linia jest tylko z boku to bardzo nie przeszkadza…

Przyzwyczaj się i tyle :slight_smile:

ok,spróbuję pozniej podłączyć pod tv…na chwilę obecną już są 2 linie :slight_smile:

 

Kabel nie jest w stanie ci zakłócić obrazu w sposób który przedstawiasz na zdjęciu. Pada matryca i dużo z tym nie zrobisz. Spróbuj docisnąć taśmę może to coś da (o ile ekran nie jest na gwarancji)

gdzie znajduje się ta taśma?niestety gwarancja minęła 8 lat temu…

Skoro nie potrafisz znaleźć, to zapewne w serwisie. Pytanie czy warto inwestować w 8 letni wyświetlacz…

Taki monitor w większości przypadków można tanim kosztem uratować. Wstaw zdjęcie monitora wewnątrz.