Ciepła kamerka internetowa

Kupiłem sobie kamerkę SAVIO FullHD Webcam CAK-01. Podłączyłem pod usb i działa jak oczekiwałem.

Mam tylko pewne wątpliwości.

  1. kamerka ma diodę (zasilania?!) która się cały czas świeci - to bym przeżył.
  2. kamerka jest cały czas ciepła, dość ciepła, nawet jak jest nieużywana, grzeje po istnieje.

I teraz pytania:

  1. czy generowanie ciepła przez kamerkę której nie używam, a która jest podłączona do zasilania jest normalne - czy wasze kamerki też są ciepłe, czy tez to przypadek tego modelu albo nawet egzemplarza
  2. czy da się jakoś programowo włączać/wyłączać zasilanie od konkretnego portu USB (gdzie mam kamerkę podłączoną, port zasilania daje napięcie nawet przy zamkniętym systemie) ?

Odpowiedzi:

  1. Hmm nigdy nie zwróciłem na to uwagi, ale raczej się nie grzeją. Być może w tym modelu masz źle rozłożone zagospodarowanie ciepłem, albo kupiłeś bubel z wadą fabryczną.

  2. Teoretycznie możesz odłączyć urządzenie systemowo z paska zadań.

Z tym grzaniem to bym poszukał informacji u producenta, ew. reklamował.

Jak?
Nie ma jej np. tam gdzie można odłączyć pendriva. [czyli odłącz urządzenie]

Nawet w menadżerze urządzeń nie udało mi się jej odłączyć [w sensie że cały czas miała zasilanie i świeciła]

Przepraszam -w czym urządzeń ?

To nie odłącza jej od zasilania.

To wyjmij wtyczkę

No tak, Ale ja wtyczkę włożyłem w trudno dostępnym miejscu z tyłu komputera. Dlatego wolałbym uniknąć operowania [czyli wkładania gdy kamerka jest potrzebna, i wyjmowania gdy jest niepotrzebna] nią.

Ja bym na twoim miejscu ją reklamował.
Mam na stanie kamerkę Logitecha i Nateca, włączone przez 8 godzin dziennie i nic a nic się nie grzeją. Możesz jeszcze reklamować?

Tak zasadniczo zrobię. Oddam ją, bo mogę (zamówiłem przez internet) . I zamówię może drugi egzemplarz, bo poza temperaturą jestem zadowolony.

Pytanie czy grzeje model co do zasady czy też tylko ten konkretny egzemplarz.

W ogóle jaką wczoraj odbierałem to już miałem wątpliwości czy to nie ze zwrotu (Media Expert) bo pudełko było niezafoliowane i bez jakiejkolwiek plomby.

Tak nie powinno być.
Ew. kup inny model. Ile dałeś?

Kupiłem za 80 zł. Inne polecany model w tej kasie? W szczególności zależy mi na mikrofonie wbudowanym by dobrze działał. Kiedyś kupiłem inny model to miał słabiutki mikrofon

Chcę czasem dyktować tekst

Ok, w tej cenie dużego wyboru nie masz.

Moja Logitech C920 też się grzeje jak nie wiem co. Pracuje jakąś godzinkę i jest ciepła. @Judykator Reklamuj i zobaczysz. @lordjahu No to fajnie. Jaki masz model tej kamerki?

Brio, C922 Pro Stream, Natec Lori

Czy to ta:

Bo też rozważałem. Jak się sprawuje mikrofon? Jak się sprawuje obraz ?Da się np. coś podyktować w google dokumentach ?

Też bym zniósł cenę.
Jak się sprawuje mikrofon i obraz ?

Całkiem spoko jak na tę półkę cenową.

Kupiłem kiedyś tanią kamerkę z Aliexpress, która wygląda jak 90% tanich kamerek. Grzeje się cały czas, wystarczy że wtyczka jest wpięta. W droższych tego problemu nie ma.

edit: widocznie w tanich kamerach oszczędzają na wszystkim, nawet na elementach, które sterują załączaniem napięcia. Zawsze to jeden tranzystor mniej - czy czym to się tam robi.