Ciepła obudowa komputera od góry

Witam. Otóż… Podczas grania w jakieś bardziej wymagające gry obudowa komputera od góry staje się “bardziej” ciepła, nie gorąca - nie parzy. Boki, tył kompa są chłodne. Komputer chodzi cicho przy normalnej pracy jak i przy pykaniu w gierki. Czy to normalne, że komp staje się od góry bardziej ciepły? Mam: GeForce GTX 460 SE, intela i3… Komputer jest praktycznie nowy… Był składany w sklepie komputerowym. Zastanawia mnie zasilacz, na karcie pisze 500 W… Hm to jego wina, że się nagrzewa? Czy po prostu to normalne, że się nagrzewa od góry podczas intensywnego grania? Z góry dziękuję za pomoc.

EDIT:

Chciałbym dodać, że właśnie sprawdzam czy nagrzewa się górna część od normalnego użytkowania i narazie jest ok.

Jest to po części normalne - karta graficzna i procesor wydziela więcej ciepła podczas grania a ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego i ucieka do góry :wink: Zainwestuj w dodatkowe wentylatory do obudowy ,np zasysający z przodu i wypychający z tyłu obudowy. Jaki model obudowy ?

Obudowa na pewno producenta TRACER podejrzewam, że z serii Aquarius, na karcie mi nie pisze modelu. Czy taka informacja Ci wystarczy? czy szukać pudełka ? Jeśli chodzi o te wentylatory to myślę, że spokojnie w sklepie w którym kupowałem na zamówienie mi je domontują?

Komputer mogłeś składać na tym forum :wink:

Tak.

Jeżeli obudowa będzie na to zezwalać ,to zamontują.

Góra zawsze jest najcieplejsza. Nowe obudowy obecnie mają zasilacz montowany na dole i otwory wentylacyjne na górze.

gallery/image_page.php?album_id=19&image_id=3877

Masz plomby na obudowie? Możesz sprawdzić model zasilacza, i obudowy. Patrząc po całokształcie zestawu grafa SE, buda z zasilaczem na górze, i zasilaczem o którym wiadomo że ma podobno 500W to nic ciekawego za pewnie nie masz.

W wymagające gry nie gram, takie tam powiedzmy, czasami The Sims 3, Tomb Raider nic więcej… A więc, z tyłu kompa mam naklejke, napis? logicc coś tam…

TRACER SALMA TRO 187 coś takiego mi na pudełku widnieje… co ciekawe pisze też tam o zasilaczu SILENT + 420 W, przy czym z tyłu obudowy jest naklejka logicc 500W… słyszałem, że to dziadostwo. Zastanawiam się, czy to “dziadostwo” mi wystarczy czy bawić się w wymianę zasilacza.

Jak nie masz plomb to samemu możesz montować wentylatory, czy wymienić zasilacz, bo jak pisałem nic dobrego pewnie tam nie ma, jak nie ma plomb tego sklepu (jak byś miał plomby to gwar by była na cały zestaw) to otwórz bok i spisz co pisze na zasilaczu, i zrób zdjęcia środka, zmierz jaki wentylatory wchodzą do obudowy.

Nie ma plomb, gwarancja jest na każdy podzespół osobno.

P.S przy normalnych użytkowaniu góra kompa jest ciepła, nie tak jak ostatnio ale jest.

Ile dokładnie go masz , i czy był składany w sklepie fizycznym czy internetowym ?

Fizycznym, fizyczynym…Ile… hm… może pół roku? Tyle, że przez ostatnie 1,5 miesiąca nie był używany bo miałem remont i komputer był schowany.

Nie wiem czy to coś wam powie… ale mierzyłem temp. termometrem elektronicznym . Obudowa górna w przedniej częśći ma 35,9 stopnia C, a z tyłu 39,6-39,9. Czy to są optymalne temperatury… Przy czym… w ogóle czy termometr elektroniczny do ciała da prawdziwą temp.? Temp. w pokoju też jest dość wysoka 27-28 stopni C.

Nic nie da się zrobić - nie ważne.

Da przybliżoną, choć może dać skrajnie nie dokładną .Tył jest cieplejszy bo jak pisał Tobi , znajduję się tam prawdopodobnie zasilacz.

To jest ta obudowa ?

Sorry za określenie ale ta puszka ,aż prosi się o dodatkowy wentylator.

Zasilacz ma niską sprawność, to się grzeje, kupił bym minimum

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/4097362

Taki termometr się nie nadaje, jak czymś mierzyć to pirometrem. Zmierz jakie wentylatory można zamontować w tej obudowie, na tył ze zdjęć wygląda na max 1x 120mm, ale to ze zdjęć, bo strona tracera jest tak samo dziadowska jak ich produkty, nic nie można sprawdzić.

To jest ta obudowa ?

Sorry za określenie ale ta puszka ,aż prosi się o dodatkowy wentylator.

Najpierw zmierz, potem będziemy szukać. Dobrym wyborem do 200 zł myślę że będzie: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx- … b9-419031/ brak odpinanych kabli, za to pcie 6+2 na GPU. Dobry markowy zasilacz.

Tak jak mówiłem Info Miejsca na dodatkowe wentylatory Przód 80 mm , Boczny 80 mm , Tył 80/90 mm czy to daje wam jakiś cień na sprawę czy musze mierzyć :D?v Info znalazłem na ceneo.

Najlepiej było by wszystko “przepakować” - do np

Opcja nr 1 :

Brutusa 410 w obudowie masz zamontowane 2 wentylatory 120mm które dają rade + zasilacz Aerocoll 500W ,wyjdzie +/- 300zł.

Sam zasilacz proponował Tobi ,

Opcja nr 2:

klik + 3x SilentiumPC Zephyr 80 ,z tym że nie koniecznie ta obudowa ma otwór na wentylator na przodzie ,front też na to nie wskazuje… :

tra-aquarius-tro-181_1.jpg

Wygląda jakby “miał” tam być.

Jeszcze jedna kwestia nie wiadomo czy na płycie głównej masz tyle gniazd pod wentylatory, gdy ich nie ma na tyle to będzie trzeba kombinować z przejściówkami z molex do 3 pin ,a wtedy to patrz opcja nr 1 zbiera kolejnego plusa.

Płyta to GIGABYTE S-series Motherboard H55M-S2. Co do przeprowadzki do innej obudowy z tym może być problem. Ja sobie na pewno z tym nie poradzę, nie mówiąc, że na pewno bym się na to nie porywał. Pozostaje mi zgłosić się do odpowiedniego sklepu. Gdybym się nie zdecydował na przeprowadzke, czy do mojej puszki odpowiedni człowiek domontuje mi wentylator?

Tak.

Cała ta sytuacja to jest efekt “sklepu” niestety. Z tego co widać na płycie jest tylko jedno gniazdko pod wentylator.

Do tej budy brał bym szybsze Mistrale, i na tył 92mm, więcej wyciągnie powietrza niż 80mm.

Sytuacja zmieni Ci się radykalnie (o kilka stopni) już po zamontowaniu jednego wentylatora, najlepiej takiego jaki maksymalne da się do Twojej obudowy wcisnąć. Czyli na tył 92mm. Chłopaki jakiś fajny Ci na pewno dobiorą. Samo zamontowanie takiego wentylatora jest banalnie proste, cała procedura nie trwa dłużej niż 10 minut więc oddawać go w tym celu do sklepu nie ma sensu. Dosłownie wszystko na ten temat jest w instrukcji obsługi do płyty głównej i na ulotce, którą znajdziesz w pudełku od wiatraczka. Jak będzie jakiś problem to forum pomoże. Jeśli tak jak na podlinkowanym przez Łukash zdjęciu, na obudowie występują rzadkie dziurki w miejscu montażu wiatraczka, możesz wyciąć tam regularną dziurę, ładnie oszlifować i zamontować grill, oczywiście jasnym jest, że stracisz wtedy na nią gwarancję. Pełno tego w sklepach i kosztuje grosze więc nie będę linkował, jeśli będziesz zainteresowany tematem to sobie poszukaj. Ja używam takiego wiatraczka http://aac.com.pl/arctic-cooling-f9-pro … t,666.html tylko trochę większego i jestem bardzo zadowolony.