CIS czy AVG?


(micechal) #1

Witam. Mam dylemat. Ściągnąłem instalkę CIS, ponieważ po infekcji Sality firewall pokazuje mi ,,Błąd aktualizacji, nie można znaleźć modułu aktualizacji".

Nie wiem już czy zainstalować tylko firewall Comodo, czy od razu cały pakiet. Teraz jako antywirusa używam AVG i czasami trochę mnie denerwuje bo np nie da się go wyłączyć, a wczoraj wykrył trojana w comodo, a raczej go tam nie było. Poza tym to od tego AVG mój komputer strasznie zmula, czynności normalne dla innych PC mój wykonuje 2 razy dłużej, nie wiem czy chcę go mieć. O Comodo widziałem na internecie dużo dobrych opinii i mówili że mniej zamula komputer, że prawie nieodczuwalna różnica. Pomocy...


(Katalonczyk97) #2

Owszem Comodo ma znakomitego firewalla lecz słabego antywirusa. Więc polecałbym ci Antywirus : Microsoft Security Essentials( naprawde dobry antywirus) i zaporę Comodo ewentualnie Outpost Firewall Free.


(micechal) #3

Na pewno? A ten MSE to zmula komputer? Większość opinii o Comodo Antivirus jest z 2007 roku, ale trafiłem też na nowsze i ludzie są zadowoleni.

MSe będzie lepszy od AVG?


(scripter1) #4

AVG, Avast, i NOD to 3 antywiry które odradzam ludziom bo przepuszczają wirusy a dają sporo fałszywych komunikatów.

Comodo nie znam ale ludzie którzy mają podobne zdanie do mojego na temat tych trzech chwalą go.

O Microsoft Security Essentials nie mam informacji ale nie wydaje mi się aby coś od MS mogło być dobre.

Ja osobiście używam ZoneAlarm Free + Kaspersky Antyvirus (musiałem zrobić mały trick aby móc zainstalować je oba).


(micechal) #5

Głównie chciałbym coś darmowego, i żeby nie zmulało. Microsoftowi też jakoś nie bardzo ufam. To co w końcu z tym Comodo? Brać go?

-- Dodane 29.06.2010 (Wt) 12:02 --

A co powiecie na to?

http://www.youtube.com/watch?v=Fb5Uwu4xEvo < Test AVG

http://www.youtube.com/watch?v=jU5msp_VwaM < Test Comodo

http://www.youtube.com/watch?v=GlozUIAj ... re=related < Test MSE

Z tego wynika że najlepszy Comodo, doradźcie coś :frowning:

-- Dodane 29.06.2010 (Wt) 12:05 --

Zobaczcie jeszcze to

Chyba go ściągnę


(system) #6

Nie brać, bo Comodo za dużo pyta o rózne duperele. Avira nadal jest jedynym pewnym, darmowym antywirusem.


(micechal) #7

Ale ma reklamy które mogą doprowadzać do szału, przynajmniej mnie. A to że Comodo się pyta to mi nie przeszkadza bo zaznaczam ptaszka przy nie pytaj ponownie


(system) #8

No to sobie zaznaczaj. Aha! Własnie wczoraj wyszła najnowsza wersja samodzielnego firewalla Comodo. To jest godne polecenia

http://www.majorgeeks.com/Comodo_Person ... d5033.html

...takze samodzielnego antywirusa http://www.majorgeeks.com/Comodo_AntiVirus_d5109.html

Uwaga! Oba programy nie tolerują się wzajemnie! Trzeba się zdecydować, jeden bądź drugi.

Wydaje się, że era darmowego Comodo Internet Security jest zakończona!


(scripter1) #9

To chyba dobrze że pyta zamiast z automatu blokować czy kasować nawet nie powiadamiając (tak jak to robi NOD)...


(micechal) #10

Chyba wezmę tego Comodo, dzięki za pomoc :wink:


(Wroblewp) #11

Comodo ma dobrego antywirusa, którego sam aktualnie używam. W połączeniu z ich firewallem i defense+ pakiet ten jest nie do przejścia. Czasem CAV (Comodo Antivirus) faktycznie sypnie jakieś FP, ale to samo jest w przypadku AVG, Avasta, trochę mniej w przypadku Aviry. Generalnie latami używałem Aviry, ale w końcu uznałem, że CAV jest już na tyle dobry, żeby używać go w całości z pakietem CIS. W moim odczuciu:

  1. Avira/Comodo

  2. Avast

  3. AVG

Avira jest po angielsku i wymaga sporego skonfigurowania, żeby działała jak należy. Konieczne jest także użycie kilku sztuczek, aby nie wyświetlała reklam i częściej się aktualizowała. CAV jest po polsku, jest prosty w konfiguracji, skuteczny i jest w 64-bitach, dlatego też własnie z niego korzystam. Zarówno Avira, jak i Comodo nie zamulają systemu :slight_smile:

P.S.

Żeby Defense+ nie zasypywał na początku pytaniami, zaleca się ustawienie Defense+ na poziom uczenia na dwa-trzy dni. Ale to w przypadku instalacji na czysty system.


(micechal) #12

Tym mnie przekonałeś, instaluję :smiley:

-- Dodane 29.06.2010 (Wt) 14:26 --

Zainstalowałem to Comodo, AVG wywaliłem z mojego systemu, przejechałem CCleanerem i teraz komputer działa 2 razy szybciej, a antywirus już na starcie nawet nie aktualizowany wykrył i usunął wirusa. Jestem taki szczęśliwy :smiley:

-- Dodane 29.06.2010 (Wt) 21:16 --

CIS ma bardzo wnerwiającą heurystykę, baaardzo dużo FP ale może to i dobrze, przynajmniej nic nie przepuści.


(Wroblewp) #13

Zalecane jest, żeby CAV miał heurystykę na poziomie NISKI, bo inaczej zaczyna sypać dużą ilością FP. Ale i tak jest bardzo skuteczny na tym poziomie :slight_smile:

P.S.

Szukam jakiegoś porządnego testu Comodo antivirus i porównania go z innymi, ale znaleźć nie mogę :confused: Już od paru ładnych miesięcy nikt go nie testuje!? Są jedynie testy na Youtube, ale interesuje mnie bardziej coś w stylu av-comparatives :stuck_out_tongue: