Cisco 1750 router-konfiguracja

Witam posiadam ruter Cisco 1750.Dostalem go od znajomego, dlatego ma on w sobie ustawienia od niego.Nie dostałem żadnych płytek do konfiguracji :frowning:

Trochę poczytałem na ten temat i dowiedziałem się, że można skonfigurować go lub “wyczyścić” podłączając go przez RJ45-DB9. Mam ten kabel jednak nie mam żadnego programu, którym mógłbym się posłużyć.

Liczę na pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.

możesz spróbować przez hyperterminal

zakładam, że wiesz jak podłączyć ten kabelek? RJ-45 do portu oznaczonego jako console na routerze, a DB9 do COM, ew. przejściówki USB<->COM :slight_smile:

próbowałem Hyperterminalem jednak ruter się nie zgłaszał :confused: Może coś zrobiłem źle tego nie jestem pewny, można by było prosić o jakieś wskazówki? :slight_smile: A co do kabla kabel jest dobrze podłączony Tak jak kolega Hyca napisał :slight_smile:

Spróbuj teraterm, na modelu Cisco 2503 działam nim bezproblemowo.

do obsługi iOS Cisco najlepszy jest program o nazwie PUTTY - darmowy, mały, szybki i ma obsługę wszelkich trybów transmisji (Secured, Non-Secured, Auto)

Wiem,że może to głupio zabrzmi, ale czy mogi byście poratować mnie jakimś linkiem do tego PUTTY szukałem, ale strony mi się nie podobały pod względem zagrożeń. Byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile:

Tutaj http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgta … nload.html pobierzesz bez kłopotu.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Jest to oczywiście roll-over? Po podłączeniu do portu konsoli i poprawnym skonfigurowaniu Hyper Terminala trzeba chwilkę odczekać IOS chwilkę czasu się ładuje i potrafi to zająć spokojnie minutkę czy dwie, następnie należy klepnąć enter i poczekać na zgłoszenie z konsoli.

Jeśli na routerze założone są hasła, będziesz musiał przeprowadzić procedurę odzyskiwania hasła poprzez zmianę rewizji konfiguracji (config revision), poczytasz o tym w dokumentacji na stronach Cisco.

Jeśli uda Ci się zalogować do routera, powinno wystarczyć wydanie polecenia.

erase startup-config

Można do tego małe wyjaśnienie? :slight_smile: Chodzi pewnie o zamianę kabli w RJ45 na odwrotną kolejność? Dobrze myślę?

Tak, kabel konsolowy powinien mieć odwróconą kolejność pinów, nie należy tego mylić również z kablem krosowanym.