CISCO EPC3925 - Blokowanie domen i adresów

Witam, zapisałem na routerze by blokował strony i w rezultacie nic się nie stało, strony nadal się wczytują mimo dodanych słów kluczowych (Keywords) i URL. Czy jest możliwość zrobienia tego tak by to działało?

To urządzenie to jakieś nieporozumienie… To jakieś UPC? Lepiej podpiąć własny router a UPC poprosić o ‘bridge mode’.

Nie, nie, nie, absolutnie żadne UPC…

Vectranet S.A.

Użądzonko jako jedyne jest z otwartym dostępem do niego w Vectra i nie uważam go za nie porozumienie, działa bardzo ładnie w domu i jest dla mnie jak najbardziej dobrym sprzętem aczkolwiek szkoda że nie mam dostępu do opcji administracyjnych i szkoda że nie działa ta funkcja bo chciałem poprostu ją aktywować jakoś, by zablokować wszystkie śmieciowe strony często z reklamami i spyware…

No właśnie w tym problem, że urządzenia te mają wycięte opcje administracyjne i dodatkowo dostawca sieci ma pełen dostęp do Twojego lanu.

nie mają wyciętych opcji administracyjnych, mogę w pełni zarządzać swoją siecią - nazwa Wi-Fi, hasło, DMZ, MAC Filtering, blokowanie nieporządanych połączeń [trzeba się zalogować żeby mieć dostęp do internetu i www], odblokowywanie portów i inne duperele, w tym blokowanie tych stron.

To że Vectra ma wgląd do mojego routera nie znaczy że ma wgląd do mojego Unixa, co najwyżej do mojego telefonu i telefonu innych użytkowników w domu, ale nawet jeśli to się nie przejmuję LAN’em iż mają wgląd do tego, bo inni nic nie mogą zrobić z modemem swoim nic, np. znajomy nie ma dostępu do modemu i może korzystać tylko z 2 użądzeń na modemie (THOMSON) a ja mogę mieć do 24 użądzeń jednocześnie (w teori)

Prosze o podpowiedź czy mogę jakoś to aktywować by domownikom i na moim komputerze nie wyskakiwały i nie ladowały się te strony które ustawiłem, z góry dziękuję

A jak oni w zasadzie mają dostęp do mojego routera jeżeli sam założyłem na niego hasło dostępowe? Pytam z ciekawości ponieważ także mam tego Cisco i uważam go za całkiem niezły sprzęt w zasadzie najlepszy dostępny moremorouter w sieciach kablowych :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja zmieniłem hasło ale mają dostęp do admin’a a ja do user’a :slight_smile: Tak to wygląda w przypadku Vectranet nie wiem jak w UPS i innych sieciach ale to nadal nie odpowiedź na moje pytanie, czy mogę to jakoś ustawić ?