Cisco epc3925 + tp link wr740N - Brak przepuszczania portów Forwarding

Witam, mam następujący problem. Otóż potrzebuję podłączyć router TP Link WR740N do routera Cisco EPC 3925 (z multimedii - operator kablówki).

EPC3925 to modem z wbudowanym routerem, możesz mieć uruchomionego na nim NATa więc trzeba będzie dodatkowo skonfigurować ten modem.

Podaj jaki adres IP dostajesz jak podłączysz się z komputerem do modemu, a jaki gdy podłączysz komputer do routera (możesz bez ostatniego oktetu np 192.168.1.*)

Modemy EPC3925 mogą pracować w trybie bridge, zapytaj dostawcę czy mogą Ci ten tryb ustawić.

 

Ponadto tutaj masz podobny wątek na stronie TPLinka

http://forum.tp-link.com/showthread.php?3299-TL-WDR3600-Forwarding-Ports-Problems

Hej dzięki za odpowiedź teraz sobie jeszczcze przypomniałęm że jak chcę dodać port 80 np to dostaję taki komunikat:

 

 " Error code: 26106 The IP address is not in the same subnet with LAN IP address."

 

Niestety screenow nie mam ponieważ routery są u klienta w sklepie i nie mam teraz do nich dostępu.

Ten błąd oznacza, że podajesz adres, który nie jest w ten samej podsieci co router. Jeśli nie masz dostępu do konfiguracji Cisco (co firma to inny zwyczaj, bo mam podobny modem w UPC i nikt mi nie zabrania go skonfigurować), to jak pisał kolega, zgłoś dostawcy, aby ustawił modem na bridge mode, ewentualnie postawił adres twojego routera TP Link w DMZ, ale bridge mode będzie pewniejsze.