[Cisco WRT120N] Jak przypisać wewn. IP do konkretnego kompa?

Witam,

Chciałbym przypisać konkretne IP wewnętrzne np. 192.168.1.100 do konkretnego komputera, by zawsze miał on to właśnie stałe IP (zapewne za pomocą adresu MAC). Niestety nie widzę w opcjach routera takiej opcji. Potrzebne mi to jest do otwierania portów, a jak się ciągle IP zmieniają to utrudnia mi to życie. Router Cisco WRT120N.

Poustawiaj w konkretnych kompach na ich kartach sieciowych.

Pozostaje pytanie: jak? Bo o to się rozchodzi, ponieważ nie wiem gdzie taka opcja przypisywania w opcjach routera WRT120N się znajduje.

Napisałem Ci przecież na kartach sieciowych komputerów

http://img814.imageshack.us/img814/8474/ksieciowe.jpg

Tzn. Mam wybrać:

użyj następującego adresu IP:

i wpisać wybrany IP? i czy jeszcze mam coś wpisać?

Ok, ale to samo będę potrzebował wpisać na konsoli PS3. Czyli w opcjach routera nie mam nawet co szukać takiej opcji tylko w ustawieniach konkretnego urządzenia?

Z jakiego dostawcy neta korzystasz ?

Wpisz oczywiście adres z puli twojego routera.

Mój dostawca to Vectra.

Setup>Basic Setup wyszukaj przycisk DHCP Reservation >przypisujesz IP do danego adresu MAC(oczywiście z puli adresów jakie masz ustawione w routerze)

Niekoniecznie trzeba przypisywać IP do MACa, oczywiście jest to wygodniejsze ale skoro nie ma takiej możliwości, to jest inne wyjście. Załóżmy, że adres routera to 192.168.1.1, zapewne masz jakiś określony zakres adresów przypisywanych przez serwer DHCP, załóżmy 192.168.1.100 - 192.168.1.199. Możesz więc albo zmienić zakres albo komputerowi przypisać IP spoza tego zakresu, czyli komputer, który ma mieć stałe IP, ustaw po prostu IP sprzed zakresu, np. 192.168.1.2. IP nie będzie pobierane z DHCP i będzie zawsze takie samo (DNSy, bramę, maskę i tym podobne też będziesz musiał ustawić ręcznie).

W skrócie:

Router (brama) IP: 192.168.1.1;

Komputer, który ma mieć ten sam adres, IP: 192.168.1.2 - 192.168.1.99;

Adresy przypisywane z DHCP: 192.168.1.100 - 192.168.1.xxx.

Pozdrawiam!