Ciśnienie w stacji pogody?

Jakie ciśnienie ustawić w stacji pogody?

Pytanie mało precyzyjne. Może chodzi w jakich jednostkach mierzyć ciśnienie? Bo ciśnienia atmosfery nie ustawia się a tylko mierzy.

1 polubienie

2.2 atm w przednich kołach i 2 atm w tylnych.
Aha rozumie jak ustawisz na nim 990 hPa to tyle będziesz miał w pokoju, tak to nie działa - za coś takiego jest nagroda Nobla :thinking:

Ale ja już dawno temu, jako dzieciak, miałem takie urządzenie z kilkoma gałkami, w których ustawiało się pogodę: temperaturę, wiatr, zachmurzenie, opady i właśnie ciśnienie… szkoda tylko, że to urządzenie miałem tylko w marzeniach. :slight_smile:

A co do pytania autora wątku: to tak, jakbyś pytał jaką temperaturę ustawić na termometrze. :slight_smile:

Może chodzi o ciśnienie względne (zredukowane do poziomu morza) i bezwzględne (to które jest w miejscu barometru/stacji pogody). Jeżeli stacja pogody prognozuje pogodę w postaci obrazków (chmura, słońce itp.) to trzeba ustawić ciśnienie względne. Jakie jest ciśnienie względne można dowiedzieć się dzwoniąc do lokalnej stacji meteo lub wyliczyć samemu.
https://stacje-pogody.pl/artykul_cisnienie_atmosferyczne_bezwzgledne_i_wzgledne_zredukowane_do_poziomu_morza_o_co_chodzi_z_tymi_cisnieniami,83.html
Obliczanie ciśnienia:
https://stacje-pogody.pl/cisnienie.php

Tak, oto chodzi, mam dać ciśnienie bezwzględne lub ciśnienie względne