Ciśnieniomierz nadgarstkowy, do pomiaru ciśnienia krwi

Ma ktoś taki z którego (wyniki pomiarów)
jest zadowolony i mógłby go polecić.
Mam 2 naramienne… elektroniczny i lekarski.
Są bardzo dobre, ale kłopotliwe w użyciu.
2 nadgarstkowe dzisiaj zostawiłem na śmietniku.
Błędne pomiary w porównaniu z naramiennym.

Wolałbym nadgarstkowy ponieważ… jest szybka obsługa
bez potrzeby zdejmowania koszuli, przynajmniej z jednej ręki.

Niestety, automatyczne sfigmomanometry nadgarstkowe nie gwarantują uzyskania wiarygodnych wartości pomiaru. Jeśli sytuacja wymusza korzystanie z takich urządzeń, to radzę wybrać taki model, którego skuteczność jest potwierdzona niezależnym badaniem. Tutaj jest lista takich urządzeń:
http://www.dableducational.org/sphygmomanometers/devices_2_sbpm.html#ArmTable

Tak jak kolega wyżej dokładniejszy jest tradycyjny. Ojciec posiada nadgarstkowy ale tylko na wypadek awarii tradycyjnego i na krótkie wypady autem za miasto (ze względu na wymiary nie wygodę)…

To i tak reklama i nadaje się do d*.
Mam naramienny i mam nadgarstkowy ciśnieniomierz. Pielęgniarka zmierzyła rtęciowym, potem ja kolejno. Jak znam różnicę czułości, to nadgarstkowy pokazuje 150 / 95 a faktycznie jest 130 / 81.
Tak wg mnie, to gdy spada sprzedaż leków na nadciśnienie, to na gwałt promują tani szajs mierniczy, - a kto by się tam chorymi przejmował? Brakuje? Jak brakuje, to nawciskać ciemnoty.
Miałem amerykańskie ciśnieniomierze i jakie tylko - czyli drogie i tanie, a nigdy nie pokrywały się rtęciowym i w dobie techniki - szpitale, wszędzie, nawet w zusie nie ma korzystania z elektronicznego szajsu.

Gdy mam ciśnieniomierz nadgarstkowy, to przy wiedzy jego niedokładności można orientować się, czy jeszcze nadaję się do tabletki, czy już do trumny…

niestety to są naramienne

Spróbuj tego - może ci się nie zsunie…
No i koszuli nie musisz zdejmować.

Co w głowie to na klawiaturze :grinning::grinning::grinning:
Załóż sobie to na głowę, może pomoże.

Jak do tej pory, to najbliżej prawdy mierzy ten ciśnieniomierz:
7a4c444e-scale-350x350
Dziadkowi dali na prezent w Boże Narodzenie. Lepszy od tych naramiennych.

Odnośnie nadgarskowego to u jednej osoby działa a u inne nie - to zależy od anatomii (układu żył) - wiem z doświadczenia na sobie - u mnie żaden nie działa prawidłowo. Osobiście nie polecam takiego.

Akurat w to nie wierzę. W lewej stronie na szerokości nadgarstka nie mam paru żył (raz rozerwało, drugi raz kosa) - a po prawej żyły wszystkie jak postronki.
Mierzę, a wskazania są podobne po obu stronach, gdyż siła pulsu jest stała, chyba, że jest awaria krążenia lub zakrzepica.
Co do polecania, to idzie się do lekarza i sprawdza, bo inny jest przepływ u praworęcznego po prawej stronie niż lewej.

Mógłbyś dać linka, gdzie on jest.

Zapomniałeś napisać w którym roku to było :grinning:

Nie ma w eBay’u, Amazonie nawet na Allegro.
To nie znaczy, że Ci nie wierzę, że dobrze działał.

Z dwóch co wczoraj wyrzuciłem, jeden był kupiony 31 lat temu „BEURER”
i ten najlepiej mi pasował. Od SYS (górnego wyniku) odejmowałem 10
i było OK.
Testowałem go przez kilka dni robiąc pomiary manualnie i porównując wyniki.

Jeśli wyniki zawsze będą miały taką samą różnicę to wystarczy skorygować różnicę i jest Ok.
Drugi, który wyrzuciłem, raz miał wynik za duży a innym razem za mały.
Z takiego nie będzie pożytku.

Dostałem taki sprzęt od wnuków 9 mies temu we Wrocławiu. Mogli wymyślić respirator… ale to dostałem skarpety, które wszystko zafarbowały na czarno w praniu, dostałem szajsunga, który schowałem, bo starczy mi m-life telefon. A i tak bez tego ich kocham :smiley:
Jest w takim niebieskim dupełku:
imagdes

A jak szukasz? droższy, czy tańszy?
https://www.aleleki.pl/produkt/4107,cisnieniomierz-nadgarstkowy-hartmann-tensoval-mobil.html

Cena nie gra roli, tylko jakość.
1 link… towar niedostępny.
2 link… ktoś sprzedawał w lipcu (używany).

Sporo godzin przesiedziałem na eBay’ i Amazonie,
czytając recenzje nabywców różnych ciśnieniomierzy.

Nie znalazłem, o żadnym pochlebnej opinii.

Ten ciśnieniomierz to już stary model i dlatego brak właściwych informacji.

Lombard próbuje to zbyć, jak dzwoniłeś i powiedzieli, że zapomnieli zdjąć ofertę ze dziwnej strony to OK…