Ciśnieniomierz nadgarstkowy, do pomiaru ciśnienia krwi

Ma ktoś taki z którego (wyniki pomiarów)
jest zadowolony i mógłby go polecić.
Mam 2 naramienne… elektroniczny i lekarski.
Są bardzo dobre, ale kłopotliwe w użyciu.
2 nadgarstkowe dzisiaj zostawiłem na śmietniku.
Błędne pomiary w porównaniu z naramiennym.

Wolałbym nadgarstkowy ponieważ… jest szybka obsługa
bez potrzeby zdejmowania koszuli, przynajmniej z jednej ręki.

Niestety, automatyczne sfigmomanometry nadgarstkowe nie gwarantują uzyskania wiarygodnych wartości pomiaru. Jeśli sytuacja wymusza korzystanie z takich urządzeń, to radzę wybrać taki model, którego skuteczność jest potwierdzona niezależnym badaniem. Tutaj jest lista takich urządzeń:
http://www.dableducational.org/sphygmomanometers/devices_2_sbpm.html#ArmTable

Tak jak kolega wyżej dokładniejszy jest tradycyjny. Ojciec posiada nadgarstkowy ale tylko na wypadek awarii tradycyjnego i na krótkie wypady autem za miasto (ze względu na wymiary nie wygodę)…

To i tak reklama i nadaje się do d*.
Mam naramienny i mam nadgarstkowy ciśnieniomierz. Pielęgniarka zmierzyła rtęciowym, potem ja kolejno. Jak znam różnicę czułości, to nadgarstkowy pokazuje 150 / 95 a faktycznie jest 130 / 81.
Tak wg mnie, to gdy spada sprzedaż leków na nadciśnienie, to na gwałt promują tani szajs mierniczy, - a kto by się tam chorymi przejmował? Brakuje? Jak brakuje, to nawciskać ciemnoty.
Miałem amerykańskie ciśnieniomierze i jakie tylko - czyli drogie i tanie, a nigdy nie pokrywały się rtęciowym i w dobie techniki - szpitale, wszędzie, nawet w zusie nie ma korzystania z elektronicznego szajsu.

Gdy mam ciśnieniomierz nadgarstkowy, to przy wiedzy jego niedokładności można orientować się, czy jeszcze nadaję się do tabletki, czy już do trumny…

niestety to są naramienne

Spróbuj tego - może ci się nie zsunie…
No i koszuli nie musisz zdejmować.

Co w głowie to na klawiaturze :grinning::grinning::grinning:
Załóż sobie to na głowę, może pomoże.

Jak do tej pory, to najbliżej prawdy mierzy ten ciśnieniomierz:
7a4c444e-scale-350x350
Dziadkowi dali na prezent w Boże Narodzenie. Lepszy od tych naramiennych.

Odnośnie nadgarskowego to u jednej osoby działa a u inne nie - to zależy od anatomii (układu żył) - wiem z doświadczenia na sobie - u mnie żaden nie działa prawidłowo. Osobiście nie polecam takiego.

Akurat w to nie wierzę. W lewej stronie na szerokości nadgarstka nie mam paru żył (raz rozerwało, drugi raz kosa) - a po prawej żyły wszystkie jak postronki.
Mierzę, a wskazania są podobne po obu stronach, gdyż siła pulsu jest stała, chyba, że jest awaria krążenia lub zakrzepica.
Co do polecania, to idzie się do lekarza i sprawdza, bo inny jest przepływ u praworęcznego po prawej stronie niż lewej.

Mógłbyś dać linka, gdzie on jest.

Zapomniałeś napisać w którym roku to było :grinning:

Nie ma w eBay’u, Amazonie nawet na Allegro.
To nie znaczy, że Ci nie wierzę, że dobrze działał.

Z dwóch co wczoraj wyrzuciłem, jeden był kupiony 31 lat temu „BEURER”
i ten najlepiej mi pasował. Od SYS (górnego wyniku) odejmowałem 10
i było OK.
Testowałem go przez kilka dni robiąc pomiary manualnie i porównując wyniki.

Jeśli wyniki zawsze będą miały taką samą różnicę to wystarczy skorygować różnicę i jest Ok.
Drugi, który wyrzuciłem, raz miał wynik za duży a innym razem za mały.
Z takiego nie będzie pożytku.

Dostałem taki sprzęt od wnuków 9 mies temu we Wrocławiu. Mogli wymyślić respirator… ale to dostałem skarpety, które wszystko zafarbowały na czarno w praniu, dostałem szajsunga, który schowałem, bo starczy mi m-life telefon. A i tak bez tego ich kocham :smiley:
Jest w takim niebieskim dupełku:
imagdes

A jak szukasz? droższy, czy tańszy?
https://www.aleleki.pl/produkt/4107,cisnieniomierz-nadgarstkowy-hartmann-tensoval-mobil.html

Cena nie gra roli, tylko jakość.
1 link… towar niedostępny.
2 link… ktoś sprzedawał w lipcu (używany).

Sporo godzin przesiedziałem na eBay’ i Amazonie,
czytając recenzje nabywców różnych ciśnieniomierzy.

Nie znalazłem, o żadnym pochlebnej opinii.

Ten ciśnieniomierz to już stary model i dlatego brak właściwych informacji.

Lombard próbuje to zbyć, jak dzwoniłeś i powiedzieli, że zapomnieli zdjąć ofertę ze dziwnej strony to OK…

Przede wszystkim ciśnieniomierz musi posiadać walidację kliniczną. Bez walidacji każdy jest nic nie warty. Mam naramienny iXellence BPM Easy, pomiary nie sprawiają najmniejszego problemu, wyniki sa wiarygodne. Cena niewysoka, spora pamięć, polecam.