Civilization V - surowce


(Marion Dor01) #1

Witam,

Mam pewien problem z tą grą, a właściwie z surowcami. Sprawa wygląda tak:

Mam kilka swoich miast z czego jedno wydobywa marmur, a drugie miasto prosi o ten marmur i nie wiem jak mu zapewnić tego typu surowiec. Z innymi miastami jest możliwość handlu lub wymiany, ale jak ja mogę dzielić się surowcami pomiędzy moimi miastami?

Dodam, że wszystkie miasta i surowce są połączone drogami i szlakami handlowymi.

Liczę, że ktoś z Was zna odpowiedź, bo w pomocy civilization V nic nie wynika.

Dziękuję za posty :slight_smile:

Maria


(lordjahu) #2

W menu miasta - jak je klikniesz - masz przypisanie mieszkańców do pól - oni wydobywają w nim surowiec, pracują lub zbierają złoto. Wystarczy że przypiszesz pracujących mieszkańców do miejsca wydobycia marmuru - to wszystko.

Gdy marmur zostanie wydobywany wszystkie miasta otrzymają w/w surowiec :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Marion Dor01) #3

Kurcze wiedziałam, że rozwiązanie musi być proste :smiley:

Dzięki za pomoc :slight_smile:


(Urszula Switala) #4

jeśli ustawisz sobie opcję default przy rozlokowaniu użytkowanych pól mieście, to samo wszystko ustawi się tak, by było cacy :slight_smile: luksusowe towary,takie jak marmur są ważne nie tylko przy zapotrzebowaniu, dlatego to pole zawsze powinno być aktywne. luksusowe towary wpływają nie tylko na całościowe szczęście w państwie, można ich używać by zaprzyjaźnić się z państwem-miastem:-)


(lordjahu) #5

te ustawienia są już od początku zabawy :slight_smile:


(Urszula Switala) #6

ale w międzyczasie możesz je sobie zmienić, a potem jeśli nie prowadzisz wojny lub nie budujesz cudu świata, można wrócić do domyślnych ustawień dla miasta :slight_smile: