Ckdsk uniemożliwia pracę komputera

Witam :slight_smile:

Zacząłem od defragmentacji, tu wszystko było ok, następnie przerzuciłem się na sprawdzenie woluminów w poszukiwaniu błędów i tu się zaczęły kłopoty:

Nie mam pojęcia o co tu może chodzić, próbowałem coś szukać w biosie ale nic nie znalazłem, w informatyce jestem zielony :confused:

Na internecie próbowałem coś pogrzebać ale nie znalazłem dokładnie takiego przypadku, dodam jeszcze że mam jeden dysk 250 gb którego format nie wchodzi w grę, a poza tym to nie wydaje mi się żeby to dysk nawalał.

Przed tym wszystko działało jak powinno tylko teraz mi się pokiełbasiło wszystko :frowning:

Za bardzo nie rozumiem ale do sedna. Komputer w ogóle działa tak system się włącza? Jeżeli tak zainstaluj HDTune i wrzuć screena z zakładki Health

 

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Kubik157 - popełniłeś pewien błąd…

Najpierw się szuka błędów na dysku a potem defragmentuje…

Jeśli na dysku istnieją pewne błędy i będziesz próbować defragmentowac dysk - może Cię spotkać przykra niespodzianka…

Dzięki za radę, będę pamiętać na przyszłość :slight_smile:

Sprawdź jakie procesy obciążają komputer.

Użycie CPU i RAM … Process Explorer lub Menedżer Zadań…

Daj sobie spokój z tym programem. Zainstaluj Puran Defrag : http://www.dobreprogramy.pl/Puran-Defrag,Program,Windows,31254.html uruchom go, potem wybierz przycisk “Boot Time Defrag” i wybierz tam pozycję " Restart-Defrag-Restart + Full Disk Check" Zrestartuj komputer i czekaj na rezultat.

Propoponuję to co użytkownik mrFreeze,

jeśli udało Ci się uruchomić system, zainstaluj i uruchom program HDTune i daj screena

wyeliminujesz przynajmniej uszkodzenie dysku twardego. 

 

pzdr

To jest to o co mnie prosiliście

Stary program z 2008 roku nie rozwijany HDTune 2.55 - Niektóre parametry SMART może źle pokazywać dla dysków SEAGATE (!)

Pokaż screen Crystal Disk Info lub jeszcze lepiej Hard Disk Sentinel

Wątpie, że źle pokazuje dysk ma relokowane sektory więc kwalifikuje się do wymiany.