[Classic Shell + Kompozycje W10] Domyślne ustawienia dla nowych kont

Witam

Mam do przygotowania PCty, na których będzie logowało się X kont, mam już zainstalowane i skonfigurowane W10 i Classic Shella na koncie Administratora i tu rodzi sie pytanie:

“Jak skopiować pełne ustawienia Classic Shella i Kompozycji W10 dla każdego nowego użytkownika. Obstawiam, że zapewne coś z katalogiem DefaultUser - tylko co?”

Skopiowałem foldery Classic Shella z AppData (Roaming i Local), ale przeskoczyły tylko przypięte skróty do menu start i może jakieś pomniejsze duperele. Na kompozycję W10 w ogóle nie mam pomysłu.

Pozdrawiam TB

Instalujesz od zera te PCty czy masz tylko rekonfigurować?
Jak Instalujesz to zrób wzór i klonuj.

Tak na szybko. Sam nie sprawdzałem, jak przywracanie ustawień działa, zwłaszcza na różnych kompach/kontach, ale jeśli wejdziesz w Ustawienia Classic Explorer (czy podobnie Ustawienia Classic IE, czy Classic Start Menu), to na samym dole klikasz ‘Kopia zapasowa’ i masz do wyboru ‘Zapisz do pliku XML …’ i Załaduj z pliku XML …’ .

P.S. Jest fork/kontynuacja Classic Shell-a: https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases

1 polubienie

Klonowanie to pół biedy, problem jest taki, że do tych komputerów będzie logowało się parę osób (konta domenowe). Chciałbym, żeby każdy user przy pierwszym logowaniu dostał od razu ustawienia ClassicShella (miałem nadzieje, że same pliki z AppData i wrzucienie ich do DefaultUser wystarczą ale niestety nie)