Classpnp.sys - bardziej skomplikowany problem

Witam.

W trybie normalnym laptop (asus eee pc 1005P) restartuje się zaraz po ekranie ładowania (Windows 7). BSOD widać tylko przez ułamek sekundy.

W trybie awaryjnym problem jest z załadowaniem classpnp.sys

Problem komplikuje fakt, że “dysk c” (z windowsem itp.) jest rozpoznawany przez konsolę cmd (poprzez diskpart -> list volume) jako RAW, czyli należy go najpierw sformatować, a potem używać. Co dziwne chkdsk’owi to nie przeszkadza, że dysk jest RAW i wykrywa jakieś złe sektory.

Ten fakt bardzo komplikuje mi życie, ponieważ nie mogę na przykład przeskanować dysku różnymi konfiguracjami narzędzia sfc, nie mogę też tego pliku (classpnp.sys) najzwyczajniej w świecie podmienić, lub zmienić mu nazwy itd.

Tricki z biosem - Sata z ENHANCED na COMPATIBLE, lub z AHCI na IDE - nie przeszły.

Co właściwie mogę zrobić, żeby nie formatować?

Hmm… Spróbuj prze konwertować partycję z RAW na NTFS. Jak się nie da to odpalasz partition magic i tworzysz system plików od nowa. Jak wiesz RAW to surowa partycja bez systemu plików.

Dzięki za odpowiedź.

Czy to nie sformatuje najpierw dysku, aby go przekonwertować na ntfs?

Z reguły tak to się odbywa…

Jak konwertujesz z fat 32 na NTFS nic nie ginie. Możesz spróbować jeszcze z jakimś live cd linuxa