Classpnp.sys - tak łopatologicznie

Witam. Zainstalowałem dziś aktualizację z Windows Update (coś tam wymogi UE wobec przeglądarek i że się pojawi aplikacja Wybór przeglądarki). Lecz komputer ponownie nie chce się włączyć. Ubuntu włącza się normalnie (z niego piszę), Windows zawiesza się na logu. W trybie awaryjnym zatrzymuje się właśnie na classpnp.sys. Próbowałem zmienić ACPI Suspend Type w Biosie - nic. W internecie jest dużo na ten temat, ale tak poplątane, że nie wiem, co robić. Reinstal? Format c? Może to coś z dyskiem? Prosiłbym o takie łopatologiczne wytłumaczenie co mam robić.

Jeśli masz system windows 7 kliknij f8(przed wyświetleniem loga windows) i wybierz opcję napraw.

Mam Windows 7. Nic to nie dało.

EDIT

Przez partycję recovery mogę uruchomić wiersz polecenia. Da to coś?

EDIT

Mam też narzędzie recovery systemu.

Zobacz: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Pomocnicze zrzuty ekranu - “metoda pierwsza” w temacie odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Daj znać o efektach. Powodzenia.

Pozdrawiam!

Akurat moje recovery to chyba to Windows RE, bo okna wyglądają identycznie :slight_smile: Jutro z rana zrobię te metody (nr. 1 - przywracanie systemu nic nie dało z racji braku takich punktów)

EDIT

Jutro wykonam Bootrec.exe /FixMbr, a jak to nic nie da, to punkt 2 z tego linka. Jak to nic nie da, to format c: i instalacja systemu. Na szczęście mogę zgrać przez Ubuntu najpotrzebniejsze rzeczy na pendriva i płyty. Coś nade mną musi czuwać, że kiedyś zainstalowałem na wszelki wypadek to Ubuntu :slight_smile:

Nie musisz robić formata. Możesz zrobić reinstalację bez utraty danych. Wtedy nawet wcześniej nie musisz zgrywać ważnych danych, bo ich nie stracisz. Szczegóły w pkt. 5 w mojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Nie trzeba instalować Ubuntu, żeby skorzystać z niego do zgrania danych (“metoda druga- linux”): odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Tak czy inaczej, polecam skombinować, nawet na przyszłość, czystą płytę Windows zamiast korzystać z recovery.

Wziąłem opcję naprawy systemu. Nic. Wziąłem Bootrec.exe / FixMbr. Straciłem dostęp do Ubuntu, a Windows się resetował. Wziąłem jeszcze raz opcje napraw. Bardzo długo trzeba było czekać (20 minut co najmniej), ale Windows działa tak jak przed awarią. Tylko straciłem dostęp do Ubuntu. Przepraszam, że tak późno.

Chcesz przywrócić GRUBa? Sprawdź EasyBCD http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro … 12231.html albo wrzuć w Google: “odzyskanie GRUBa” i w razie problemów zapytaj kolegów w dziale “Systemy operacyjne GNU/Linux”.